DLA UCZNIA

Dla nauczycieli

www.mcourser.pl – jedna z platform internetowych zorientowana na potrzeby uczniów i nauczycieli, na której po zarejestrowaniu się znajdziemy wiele multimedialnych pomocy dydaktycznych – z materiałami i zadaniami dla uczniów przygotowanymi przez nauczycieli w formie cyfrowej. Możemy również śledzić postępy uczniów w realizacji zadań.

http://www.interklasa.pl – najstarszy polski portal internetowy, na którym znajdziemy wiele interesujących materiałów, opracowanych przez doświadczonych pedagogów, z przeznaczeniem dla uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

www.bezpiecznieonline.pl – witryna, która zwiera wiele interesujących materiałów dotyczących Dnia Bezpiecznego Internetu, który od kilku lat obchodzony jest w lutym.

www.fdn.pl – witryna internetowa Fundacji Dzieci Niczyje, zawierająca wiele informacji oraz materiałów na temat dzieci pokrzywdzonych oraz adresy poradni psychologiczno- -pedagogicznych, ciekawe artykuły, poradnictwo, filmy i wiele innych materiałów.

www.edukator.pl – na tej platformie znajduje się mnóstwo ciekawych opracowań tematycznych oraz (po zarejestrowaniu się) istnieje możliwość przygotowania własnych opracowań dla dzieci i prowadzenia zajęć online.

www.scholaris.pl – Internetowe Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN do wykorzystania w dydaktyce wszystkich przedmiotów nauczania oraz prowadzeniu e-edukacji, zawierające w swoich zasobach również materiały dla edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciele mogą tutaj również publikować swoje scenariusze i konspekty.

www.mcourser.pl – jedna z platform internetowych zorientowana na potrzeby uczniów i nauczycieli, na której po zarejestrowaniu się znajdziemy wiele multimedialnych pomocy dydaktycznych – z materiałami i zadaniami dla uczniów przygotowanymi przez nauczycieli w formie cyfrowej. Możemy również śledzić postępy uczniów w realizacji zadań.

http://www.edukacja.fdds.pl – to platforma edukacyjna, której zasadniczym celem jest zaproszenie placówek oświatowych realizujących program Chronimy Dzieci do udziału w bezpłatnych szkoleniach ułatwiających wdrożenie w placówkach standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Znajdziemy tutaj wiele interesujących materiałów na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą. Są też kursy e-learningowe, scenariusze lekcji, informacje o konferencjach oraz materiały edukacyjne.

www.saferinternet.pl – kolejna witryna internetowa poświęcona problemom związanym z bezpieczeństwem i uzależnieniem od Internetu.

http://edufakty.pl – witryna zwierająca czasopisma do pobrania w postaci plików PDF, z wieloma ciekawymi materiałami oraz scenariuszami do wykorzystania przez nauczycieli

http://www.edukacjaprzyszlosci.pl – nowa witryna internetowa zawierająca kilka tysięcy filmów o różnej tematyce – od arytmetyki przez fizykę, biologię i inne przedmioty oraz setki zadań do sprawdzania i pogłębiania wiedzy

http://cyfrowobezpieczni.pl/ – to witryna internetowa, której zasoby ukierunkowane są na zagrożenia ze strony sieci i Internetu, czyhające na dzieci i młodzież, oraz profilaktykę i procedury związane z działaniami na rzecz zapobiegania oraz wyposażenia wszystkich pracowników szkoły oraz dzieci i rodziców w odpowiednia wiedzę i umiejętności związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w szkołach. W ramach projektu będą podejmowane działania w zakresie przygotowania szkolnych edukatorów i mentorów bezpieczeństwa cyfrowego. Każda szkoła powinna zarejestrować się w projekcie, aby mogła korzystać z jego zasobów.

http://swiatnauczyciela.pl/narzedzia/wykreslanka/generator – to witryna internetowa w postaci narzędzi do układania wykreślanek, generowania krzyżówek i kalkulator ocen. Wystarczy w pierwsze puste pole wpisać słowa do odnalezienia, a aplikacja sama wygeneruje nam wykreślankę, która będzie zawierała ukryty tekst do odgadnięcia, lub za pomocą generatora krzyżówek ułożymy wyrazy do odgadnięcia z podpowiedziami oraz hasło główne.

https://pl.khanacademy.org – matematyka, nauki ścisłe, programowanie, historia, sztuka, ekonomia i wiele darmowych lekcji online, przetłumaczonych na język polski, prowadzonych w bardzo ciekawy, niekonwencjonalny sposób. Za darmo, dla wszystkich, bez jakichkolwiek reklam i warunków

http://www.koweziu.edu.pl – witryna zwierająca głównie informacje dla nauczycieli oraz uczniów szkół zawodowych. Dostęp do dotychczasowych zasobów witryny jest możliwy przez dotychczasowy adres, jak również przez witrynę ore.edu.pl. Wynika to z polaczenia dwóch placówek doskonalenia o zasięgu krajowym

http://cyfrowa-wyprawka.org – witryna internetowa zawierająca bardzo wiele ciekawych informacji w postaci scenariuszy lekcji, praktycznych porad czy też artykułów tłumaczących, jak świadomie i bezpiecznie korzystać z nowych narzędzi komunikacyjnych oraz efektywnie dbać o prywatność w internecie – swoją i innych.

http://fanfikigim.blogspot.com – ciekawy zasób, który zawiera wiele cennych informacji na temat lektur oraz analizy zachowań bohaterów przedstawionych za pomocą niekonwencjonalnych metod – od komiksów i dymków aż po krótkie filmiki z ciekawymi komentarzami.

http://www.giodo.gov.pl – witryna internetowa całkowicie poświęcona problematyce ochrony danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży przez realizację VI Edycji Programu Twoje dane – Twoja sprawa oraz działania związane z ochroną danych osobowych w placówkach oświatowych.

http://eid.edu.pl – witryna internetowa, której tematyka oscyluje wokół wielu ciekawych problemów, które pojawiają się w środowisku edukacyjnym. Zawiera również ciekawe i intrygujące artykuły oraz materiały do pobrania lub odsłuchania w postaci wideo do wielokrotnego odtwarzania.

https://edustore.eu – witryna, której zawartość związana jest bezpośrednio z nowoczesną edukacją. Znajdziemy tutaj wiele poradników dla nauczycieli (nie tylko w wersji online), ciekawą ofertę szkoleń e-learningowych, publikacje i programy edukacyjne oraz scenariusze lekcji do edukacji wczesnoszkolnej oraz przedmiotów: biologii, chemii, geografii, historii, języka polskiego, lekcji wychowawczych, podstaw przedsiębiorczości, przyrody, wiedzy o kulturze oraz wiedzy o społeczeństwie.

http://www.specjalni.pl – strona internetowa dla kreatywnych nauczycieli stosujących nowoczesne technologie w nauczaniu dzieci nie tylko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zawiera scenariusze lekcji, multimedia, karty pracy, pomoce dydaktyczne, filmy oraz wiele innych materiałów, które wspomagają pracę nauczyciela oraz rozwój uczniów.

https://www.portaloswiatowy.pl – tym razem portal oświatowy głównie dla dyrektorów placówek oświatowych, ale informacje tutaj zamieszczane z pewnością zainteresują wielu nauczycieli, którzy śledzą zmiany zachodzące w prawie oświatowymi. Tutaj można też po zarejestrowaniu się pobrać darmowe e-booki.

http://www.yenka.com – witryna internetowa, która posiada zawartość skategoryzowaną w czterech dziedzinach – matematyka, fizyka, elektronika i technologie ICT oraz ciekawe zasoby edukacyjne, opracowania oraz doświadczenia

http://www.profesor.plserwis edukacyjny dla nauczycieli i uczniów. W serwisie m.in.: baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura. Zawiera publikacje, materiały nt awansu zawodowego, scenariusze.

www.sjp.pwn.pl – słownik języka polskiego dostępny on-line.

https://www.text2mindmap.com – strona służąca do tworzenia map myśli. Jest prosta w obsłudze i nie powinna sprawić kłopotów osobom, które nie znają języka angielskiego.

www.learningapps.org – strona umożliwiająca tworzenie  gier edukacyjnych. Umożliwia układanie krzyżówek, rebusów, tworzenie gier typu „Milionerzy”.  Można korzystać z narzędzi utworzonych przez innych użytkowników.

www.nowoczesnenauczanie.pl – samouczki dotyczące aplikacji (m.in. kahoot, padlet), warto zerknąć, ponieważ są tam też linki do innych ciekawych stron.

www.superbelfrzy.edu.pl – baza pomysłów na ciekawe lekcje, zawiera odsyłacze do blogów prowadzonych przez innych nauczycieli.

http://zcdn.edu.pl/wp-content/uploads/2016/09/witryny-internetowe.pdf

Pomoce

https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl – Scenariusze warsztatów oraz materiały szkoleniowe Wydawnictwa Dwie Siostry:

https://www.nauczycielskiezacisze.pl

https://eduzabawy.com

https://edunation.com.pl – uniwersalne karty pracy

https://harmonia.edu.pl – karty pracy, ćwiczenia, zabawy

http://www.specjalni.pl – gry planszowe do druku

https://pistacja.tv – wideolekcje z matematyki

https://www.centrumdydaktyki.us.edu.pl – Jak uczyć zdalnie – Centrum Dydaktyki UŚ

https://otwartezasoby.pl – narzędzia i zasoby edukacyjne na czas zamknięcia szkół

https://www.text2mindmap.com – strona służąca do tworzenia map myśli. Jest prosta w obsłudze i nie powinna sprawić kłopotów osobom, które nie znają języka angielskiego.

www.learningapps.org – strona umożliwiająca tworzenie  gier edukacyjnych. Umożliwia układanie krzyżówek, rebusów, tworzenie gier typu „Milionerzy”.  Można korzystać z narzędzi utworzonych przez innych użytkowników.

www.nowoczesnenauczanie.pl – samouczki dotyczące aplikacji (m.in. kahoot, padlet), warto zerknąć, ponieważ są tam też linki do innych ciekawych stron.

www.scholaris.pl – strona pełna scenariuszy, gotowych prezentacji, filmów, obrazów i plansz edukacyjnych. Bardzo przydatna.

www.enauczanie.com – serwis poświęcony nowoczesnym metodom i narzędziom nauczania.

http://www.wiw.pl/geografia/miast – alfabetyczny spis miast polskich. Po wybraniu nazwy miasta na ekranie wyświetla się krótki opis, po kliknięciu – pokaż na mapie można zobaczyć lokalizację miasta na mapie Polski. 

Materiały do podręczników szkolnych

https://gwo.pl/ – uczę zdalnie z GWO (matematyka, język polski, historia, fizyka edukacja wczesnoszkolna)

https://www.mac.pl – publikacje w wersji online (podręczniki i zeszyty ćwiczeń)

https://www.dzwonek.pl/ – Klett Polska

https://www.nowaera.pl – nauka zdalna

https://akademia.pwn.pl – Akademia PWN:

https://www.wsip.pl/pomagamy-w-nauce-z-domu

Zdalne nauczanie

Wszystkie przedmioty :

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

https://epodreczniki.pl/

https://www.nowaera.pl/naukazdalna

https://pl.khanacademy.org/

https://otwartezasoby.pl/

Matematyka :

https://www.pistacja.tv/

https://www.matemaks.pl/

https://szaloneliczby.pl/

https://zadania.info/

http://www.math.edu.pl/

Chemia :

PAN BELFER: https://www.youtube.com/channel/UCfYPjDbhT01HYwvCIC29tVg

Fizyka :

https://esero.kopernik.org.pl/

Historia :

https://przystanekhistoria.pl/

Wychowanie fizyczne :

http://damianrudnik.com/

DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

http://learnenglishteens.britishcouncil.org – dla dzieci starszych i nastolatków; zawiera bardzo o informacji o współczesnej Wielkiej Brytanii w formie ciekawych czytanek i filmów oraz wiele ćwiczeń wzbogacających słownictwo oraz filmy z ciekawymi objaśnieniami gramatyki i dodatkowymi ćwiczeniami.

http://learnenglish.britishcouncil.org – strona dla dorosłych znających  podstawy angielskiego; zawiera ćwiczenia z gramatyki, słownictwo, wiele ciekawych tekstów i filmów do odsłuchania i obejrzenia.

http://www.bbc.co.uk/learningenglish – strona dla nastolatków i dorosłych; zawiera m.in. cały kurs do nauki angielskiego na poziomie A2.

https://anglistaonline.macmillan.plMacmillan – Anglista online

https://www.cambridge.orgCambrige University Press

Słowniki:

http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie – słownik polsko-angielski i angielsko-polski z możliwością odsłuchania wymowy nowych słów. Zdecydowanie odradzam z korzystania z tłumacza google, natomiast polecam ten właśnie słownik.

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english-polish – słownik angielsko-polski również z możliwością odsłuchania wymowy.

Skip to content