AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Projekt UE – Rozwój szkolnictwa zawodowego w Mysłowicach

10LIS

Głównym celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej oraz wzmocnienie zdolności do zatrudnienia uczniów i uczennic Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach. W projekcie przewiduje się następujące formy wsparcia: płatne staże uczniowskie, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, kursy zawodowe i zajęcia rozwijające zainteresowania, doradztwo edukacyjno-zawodowe, współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli, jak również wyposażenie pracowni i warsztatów szkolnych, modernizacja i remont pomieszczeń przeznaczonych na pracownie hotelarską  i budowlaną.

Cele szczegółowe:

  1. Nabycie doświadczenia zawodowego w warunkach zbliżonych do realiów rynku pracy poprzez realizację  u lokalnych pracodawców staży wykraczających poza zakres kształcenia zawodowego praktycznego przez 90 uczniów w okresie od 01.10.2020 do 30.09.2022.
  2. Podniesienie wiedzy i umiejętności zawodowych 200 uczniów poprzez udział w kursach i szkoleniach doskonalących w okresie 01.10.2020 do 30.09.2022.
  3. Podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez doposażenie pracowni zawodowych w specjalistyczny sprzęt wspomagający proces nauczania w wybranych  zawodach.
  4. Modernizacja i remont pomieszczeń przeznaczonych na pracownie hotelarską  i budowlaną .
  5. Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli poprzez udział w kursach, szkoleniach oraz studiach podyplomowych

Lista kursów i szkoleń specjalistycznych:

 Programowanie w języku JAVA – 30 osób
 Programowanie w języku PYTHON – 16 osób
 AUTOCAD – 24 osoby
 Programowanie sterowników PLC – 8 osób
 Spawania metodą TIG/MAG – 64 osoby
 Montaż LPG w samochodach – 32 osoby
 Montaż klimatyzacji w samochodach – 32 osoby
 Prawo jazdy kat. B – 60 osoby
 Obsługi wózka jezdniowego – 40 osób
 SEP G1 E – 5 osób
 Barmański – 50 osób
 Barista – 24 osoby
 Pilot wycieczek – 16 osób
 Animator czasu wolnego – 10 osób
 Stylizacja paznokci – 24 osoby
 Makijaż – 24 osoby
 Obsługa kasy fiskalnej – 20 osób

Lista zajęć kształtujących kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy, w tym szczególnie podniesienie kompetencji matematycznych, naukowo-technicznych.

 Blok matematyczny /7 grup/ 25 godzin dla grupy/
 Blok językowy/6 grup/ 25 godzin dla grupy/
 Blok przyrodniczy (biologia, chemia, fizyka, geografia – do wyboru) /4 grupy/ 25 godzin dla grupy/
 Blok ICT (technologia informacyjno – komunikacyjna) /6 grup/ 25 godzin dla grupy/
 Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się/ rozwiązywania problemów oraz umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy/5 grup/ 25 godzin dla grupy/

 

DOKUMENTY REKRUTACYJNE

Regulamin uczestnictwa uczniów w projekcie

Zał.1 do Regulaminu pn. Formularz rekrutacyjny do projektu

Zał.2 do Regulaminu pn. Ankieta rekrutacyjna

Zał.3 do Regulaminu pn. Oświadczenia uczestnika projektu

Zał.4 do Regulaminu pn. Wykaz kursów i szkoleń

Zał.5 do Regulaminu pn. Indywidualny plan działania

Lista uczniów/uczennic zakwalifikowanych do udziału w projekcie „Rozwój Szkolnictwa Zawodowego w Mysłowicach” 

 

Lp. Nazwisko Imię
1 Aicha Tobi
2 Babski Dawid
3 Bagan Zuzanna
4 Bakun Weronika
5 Bakun Wiktoria
6 Banaś Julia
7 Baran Zuzanna
8 Bąbik Łukasz
9 Bielach Piotr
10 Bielak Karolina
11 Błeszyńska Oliwia
12 Bołdys Julia
13 Brożek Oktawian
14 Brożyna Mateusz
15 Brzezicka Julia
16 Chyliński Oliwier
17 Cieplok Natalia
18 Cieślikowska Adrianna
19 Ciołczyk Wiktoria
20 Czepek Nadia
21 Dyczkowski Michał
22 Dylewski Aleksander
23 Ejdys Weronika
24 Ficek-Szlachcic Natalia
25 Flasz Paulina
26 Florkiewicz Oliwia
27 Górkiewicz Bartosz
28 Guguła Monika
29 Guja Łukasz
30 Hajduk Martyna
31 Hamik Kamil
32 Hamik Krzysztof
33 Han Agata
34 Han Oliwia
35 Handy Mariusz
36 Helman Marta
37 Jakubowski Jakub
38 Jaromin Agata
39 Jaromin Szymon
40 Jeż Lidia
41 Jędrzejek Jakub
42 Jureczko Konrad
43 Kania Patryk
44 Kapica Daniel
45 Karpiński Oskar
46 Kastek Jakub
47 Kępiński Bartosz
48 Kiedrzynek Emilia
49 Klepin Sebastian
50 Klimek Dawid
51 Kluzek Dawid
52 Knapek Julia
53 Kocur Leonard
54 Kotara Oliwia
55 Kotas Weronika
56 Kozak Bartosz
57 Kozik Patryk
58 Król Grzegorz
59 Król Oliwia
60 Krupowicz Patrycja
61 Kubas Emilia
62 Kubecki Daniel
63 Kubica Tomasz
64 Kucharski Dawid
65 Kuśmierczuk Wojciech
66 Lesiuk Nadia
67 Leszczyna Daniel
68 Lipińska Wanda
69 Luboń Wiktoria
70 Luks Marta
71 Maciążek Kamil
72 Magielska Wiktoria
73 Majewska Oliwia
74 Majka Paulina
75 Michalski Krzysztof
76 Miliczek Daniel
77 Milończyk Natalia
78 Mrzygłód Kamil
79 Musioł Konrad
80 Myrda Piotr
81 Myszka Artur
82 Niezgódka Marcelina
83 Nowak Nikodem
84 Oberaj Danie;
85 Olszyczka Magdalena
86 Osmelak Mateusz
87 Pacek Piotr
88 Piechówka Sylwia
89 Piekut Damian
90 Pietrzyk Łucja
91 Pinocy Julia
92 Płaza Wiktoria
93 POaluch Dominika
94 Przybylska Sara
95 Pyka Paweł
96 Pyka Piotr
97 Rodzyn Karolina
98 Różycki Piotr
99 Rutecka Natalia
100 Rutkowska Olimpia
101 Rykowska Martyna
102 Ryłko Klaudia
103 Rzońca Bartłomiej
104 Selwat Natalia
105 Skaliński Kamil
106 Sobota Wojciech
107 Sorankowska Patrycja
108 Stachoń Adam
109 Stadler Paulina
110 Stuczyński Arkadiusz
111 Stupak Karol
112 Szafarczyk Bartłomiej
113 Szczepański Maciej
114 Szczepański Remigiusz
115 Szłapa Artur
116 Śliwiński Dawid
117 Ślosorz Marcin
118 Trojak Dawid
119 Trzeciok Adrianna
120 Tuczek Maja
121 Ulatowska Klaudia
122 Urbańczyk Paweł
123 Warlosz Wiktoria
124 Wasyl Magdalena
125 Wojtoń Konstancja
126 Worowski Rafał
127 Wyrwalec Daniel
128 Wyzner Julia
129 Zacher Dominika
130 Ziętek Aleksandra
131 Ziomek

Paulina

 

Lista uczniów/uczennic niezakwalifikowanych do udziału w projekcie „Rozwój Szkolnictwa Zawodowego w Mysłowicach” 

Lp. Nazwisko Imię
1 Chruzik Mateusz
2 Dyląg Kacper
3 Fila Aleksander
4 Fójcik Patryk
5 Janocha Eryk
6 Janowski Szymon
7 Jesionek Michał
8 Kosma Karol
9 Kurek Sebastian
10 Lesiecki Bartosz
11 Magielski Sebastian
12 Małanowski Bartosz
13 Nilipiuk Seweryn
14 Osuch Jakub
15 Pankiewicz Piotr
16 Rozmus Damian
17 Sowa Adam
18 Stachowicz Tomasz
19 Szudrewicz Mateusz
20 Toborek Michał
21 Urbański Andrzej