AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

KOLEJNE STAŻE ZAGRANICZNE UCZNIÓW CKZIU

22CZE

W ostatnich dniach do naszego Centrum dotarły radosne informacje z Narodowej  Agencji Programu Erasmus+. Została zakończona procedura konkursowa w ramach Akcji 1 „Mobilność osób uczących się i kadry w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego”. Spośród 447 złożonych wniosków tylko 50 zostało zatwierdzonych do realizacji. Wśród nich na 23 pozycji znalazł się nasz wniosek pn. „Nowe perspektywy zawodowe uczniów CKZiU w Mysłowicach”. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 103 298 EUR, dzięki niemu grupa 30 uczniów w najbliższym roku szkolnym wyjedzie na miesięczne staże zawodowe do Hiszpanii.

Niemal w tym samym czasie okazało się, że ubiegłoroczny projekt staży zagranicznych oczekujący na przyznanie środków finansowych również został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie kwotą 85 882 EUR w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Przyznane fundusze umożliwią wyjazd na miesięczne staże kolejnej grupie 30 uczniów. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kilkoma nowymi partnerami zagranicznymi z Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczni stażyści podobnie jak uczniowie z pięciu poprzednich grup realizujący w latach ubiegłych staże w hiszpańskiej Granadzie czy włoskiej Apulii będą mieli szanse poznać nie tylko warunki pracy i przetestować swoje umiejętności zawodowe u zagranicznych pracodawców, ale również podnieść swoje kompetencje językowe, poznać kulturę czy nacieszyć się śródziemnomorskim klimatem i wspaniałymi zabytkami. Miesięczny pobyt w innym kraju będzie też okazją do ćwiczenia w praktyce otwartości, akceptacji i tolerancji wobec osób i zjawisk w nowym środowisku i odmiennej kulturze.

Reminiscencje z realizacji poprzednich projektów można zobaczyć na naszej stronie WWW i Facebook’u.

https://ckziu-myslowice.pl/2022/06/09/konferencja-podsumowujaca-europejskie-staze-zawodowe-myslowickich-uczniow-szansa-na-rynku-pracy-realizowane-przez-ckziu/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057766329735

https://www.facebook.com/profile.php?id=100073863001305

Skip to content