AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

„W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”

08STY

W dniu 4 stycznia 2024 roku uczennice z kl. 4 ŻO5 Paulina Flasza i Wiktoria Luboń pod opieką Małgorzaty Zalegi brały udział w etapie okręgowym  XI  Olimpiady Wiedzy o  Turystyce w Bielsku-Białej, której tegoroczne hasło brzmiało: „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, natomiast patronat nad olimpiadą sprawuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zawody odbywały się w tym samym czasie w 13 okręgach w całej Polsce. Uczestnicy pisemnie rozwiązywali 40 zadań testowych oraz opracowywali program i kalkulację imprezy turystycznej zgodnie z zamówieniem klienta.

Celem tego etapu jest wyłonienie 30 uczniów z najlepszymi wynikami w kraju, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu centralnego. Wyniki poznamy za kilka tygodni.

Dziękujemy uczennicom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.  Gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy im, aby znalazły się w finale.

 

Skip to content