AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Wycieczka do Tyskich Browarów Książęcych

22CZE

20.06.2023 r. uczennice i uczniowie klas 3 ŻHO5 i 4 ŻHO5 kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych udali się na wycieczkę przedmiotową do Tyskich Browarów Książęcych. Zwiedzanie browaru rozpoczęto od poznania historii piwa. Następnie młodzież miała możliwość zobaczyć, dotknąć i powąchać główne składniki złocistego napoju – różne gatunki chmielu oraz różne rodzaje słodu. Dowiedziała się także, jak duże znaczenie ma jakość wody w produkcji tego napoju alkoholowego. Uczestnicy wycieczki mogli także zobaczyć pod mikroskopem drożdże piwowarskie oraz zdobyli wiedzę o stylach piwnych z podziałem na piwa górnej i dolnej fermentacji. Następnie w warzelni poznali etapy warzenia piwa: zacieranie, filtrowanie i warzenie. Grupa obserwowała piwowarów podczas ich pracy, a w leżakowni poznała sposoby fermentacji  oraz  dowiedziała się, jak długo piwo musi leżakować, aby osiągnąć najlepszą jakość.
Młodzież zobaczyła także historyczne budynki  browaru i poznała ich dzieje. Po zwiedzaniu browaru brała udział w warsztatach  z warzenia piwa z piwowarem.

Wycieczka była bardzo ciekawym doświadczeniem, a jej uczestnicy w przyszłości będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z klientami restauracji.

Skip to content