AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Wycieczka nie tylko na XI Targi Turystyczne Atrakcje Regionów w Parku Śląskim w Chorzowie

20CZE

16.06.2023 r. uczennice i uczniowie klasy 1 ŻO5 wraz z opiekunami p. Moniką Szczepańską i p. Anną Zaród brali udział w interesującej wycieczce do Parku Śląskiego.
Najpierw młodzież uczestniczyła w dwulekcyjnych zajęciach pt. Fascynujący kosmos zorganizowanych w Planetarium Śląskim. Podczas prelekcji dowiedziała się m.in. co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym, jak zmierzyć odległości we Wszechświecie oraz gdzie szukać odległych galaktyk.
Następnie cała grupa udała się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, w którym żyje kilkaset gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Wizyta w ZOO była doskonałą okazją, by wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą , zwiększyć świadomość ekologiczną i uzmysłowić sobie, że los planety i jej mieszkańców leży w naszych rękach.
Po krótkiej przerwie na lody i gofry młodzież  udała się na Targi Turystyki Weekendowej – Atrakcje regionów. Tam przyszli organizatorzy turystyki zapoznali się z ofertą wystawców oraz sposobami organizacji targów plenerowych. Była także okazja, aby porównać przygotowanie stoisk oraz narzędzia wykorzystywane w promocji. Wszyscy mogli także brać udział w degustacji lokalnych przysmaków- góralskich wyrobów: serów owczych, żyntycy, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz góralskiej kwaśnicy. Pobyt na targach uświetniła muzyka wykonywana  przez górali z Beskidu Żywieckiego.
Wycieczka była ciekawą propozycją dla uczniów naszego Centrum , którzy mimo że czują już nadchodzące wakacje, jednak przychodzą do szkoły, aby zdobywać wiedzę. Organizatorom udało się nie tylko w interesujący sposób zintegrować treści programowe z geografii , fizyki , biologii oraz przedmiotów zawodowych , ale także świetnie połączyć edukację z rozrywką.

Skip to content