AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Konkurs geograficzno-literacki rozstrzygnięty!

12CZE

Z przyjemnością informujemy, że interdyscyplinarny konkurs  pt. „Śląsk w obiektywie” został rozstrzygnięty! Głównym celem rywalizacji uczennic i uczniów było rozwijanie zainteresowań i umiejętności w dziedzinie fotografii  oraz poznawanie kultury i  przyrody województwa śląskiego. Motywem przewodnim III edycji konkursu była „Droga”, którą młodzież uwieczniła  na fotografiach, a  w komentarzu odautorskim uzasadniła swój wybór.

Jury  w składzie: B. Ziemba,  A. Ciach, K. Buczek oraz B.Szczok- Janota wybrało zwycięską fotografię, którą wykonała Paulina Flasza, uczennica kl.III ŻHO5.

Gratulujemy Paulinie, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

 

Oto zwycięska fotografia:

Paulina Flasza 3ŻHO5

Miejsce : Park Śląski 

Droga do oderwania się od rzeczywistości

Zdjęcie zostało wykonane Podczas festiwalu który odbywał się 10-14.07.2022 r  W Parku Śląskim w Chorzowie. Brałam udział we wszystkich dniach festiwalu. Było to dla mnie niecodzienne przeżycie, gdyż mogłam obcować z  muzyką,  której słucham na co dzień, ale także  spotkać się z inną, po którą nie sięgam tak często.  

Wydarzenie to było dla mnie nie tylko muzyką, ale też wizualnym światem. Gama neonów świateł, efektów specjalnych, takich jak dym, było czymś naprawdę innym, niż otaczająca nas szara rzeczywistość.  Patrząc też na inne aspekty, jak relacje międzyludzkie, było to też coś niecodziennego. Spotkałam się tam z ogromną radością ludzi wokół mnie. Myślę, że takie wydarzenia bardziej nas łączą niż dzielą. Będąc tam, odcięłam się od codziennych czynności, takich jak sprzątanie, nauka czy gotowanie. Mogłam się znów poczuć jak dziecko- tak beztrosko i radośnie! Czułam się, jakbym była w innym świecie. Pomimo tego, że to tylko były cztery dni, to bardzo się zżyłam z tym miejscem i na pewno do niego będę wracać. W tym roku też mam zamiar iść na ten festiwal.

Skip to content