AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Erasmus 2021 – Uczniowie CKZiU zakończyli zagraniczne staże we Włoszech i w Hiszpanii !

30LIS

Erasmus 2021 – Uczniowie CKZiU zakończyli zagraniczne staże we Włoszech i w Hiszpanii !!!

Po wspaniałych czterech tygodniach czas powrócić do rzeczywistości. Dla 55 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach zakończył się czas wspaniałej przygody. W sobotni wieczór i nad ranem, w niedzielę 7 listopada powrócili do Mysłowic. Kończąc tym samym kolejny etap realizacji projektu „Europejskie staże zawodowe mysłowickich uczniów – szansą na rynku pracy” realizowanego w ramach Programu Erasmus+. Czterotygodniowy pobyt za granicą umożliwił odbycie staży zawodowych we włoskich i hiszpańskich firmach. Ich program powstał we współpracy z naszymi partnerami – firmą M.E.P. Europrojects Granada S.L. (Hiszpania) i firmą Cultura e Dintorini – Martina Franca (Włochy).

Podczas staży uczniowie mieli okazję poznać warunki pracy i przetestować swoje zawodowe umiejętności u hiszpańskich i włoskich pracodawców. Podnosili swoje kompetencje językowe i zawodowe, pogłębili umiejętności planowania dalszej ścieżki nauki, rozwijali kompetencje społeczne – umiejętność rozwiązywania problemów w nietypowych i nowych dla siebie sytuacjach, zdolności organizacyjne i współpracy w grupie. Po zakończeniu otrzymali certyfikaty potwierdzone przez pracodawców, u których odbywali staże. Długi pobyt za granicą umożliwił również lepsze poznanie siebie, wzmocnienie samodzielności oraz pogłębienie świadomości swoich mocnych stron. Był okazją do ćwiczenia w praktyce otwartości, akceptacji i tolerancji wobec osób i zjawisk w nowym środowisku i odmiennej kulturze.

Wśród licznych obowiązków związanych z realizacją swoich praktyk uczniowie mieli wiele okazji i możliwości, by poznać nieco lepiej hiszpańską Andaluzję i włoską Apulię z ich śródziemnomorskim klimatem i wspaniałymi zabytkami. Znaleźli też czas by odpocząć na plażach Morza Jońskiego i Morza Alborańskiego. Żal było wyjeżdżać, wszystko co dobre kiedyś się musi zakończyć.

Uczniowie z żalem opuszczali hiszpańską Granadę i włoską miejscowość Martina Franca, zabierając ze sobą wspaniałe wspomnienia i przeżycia, które z pewnością zaowocują w ich życiu zawodowym i osobistym.

Mamy nadzieję, że kończący się projekt, pomyślnie realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach jeszcze bardziej zmobilizuje nas do podjęcia starań o kolejny, a organizacja staży zawodowych dla naszych uczniów w zagranicznych ośrodkach, umożliwiających zdobywanie i pogłębianie wiedzy zawodowej w nowoczesny i atrakcyjny sposób, na stałe wpisze się w ofertę naszej szkoły.

Erasmus 2021 – Granada😊

 

Zachęcamy do odwiedzania facebooka gdzie nasi stażyści dzielili się swoimi wrażeniami.

GRANADA   https://www.facebook.com/profile.php?id=100057766329735

MARTINA FRANCA   https://www.facebook.com/profile.php?id=100073863001305

Uczniowie CKZiU rozpoczęli staże zawodowe we Włoszech i w Hiszpanii.

W miniony weekend dwie grupy uczniów naszego Centrum pod opieką nauczycieli wyruszyły do Włoch i Hiszpanii na miesięczne staże zawodowe w ramach programu „Europejskie staże zawodowe mysłowickich uczniów – szansą na rynku pracy”.

30 uczniów swoje staże realizuje w Granadzie (Hiszpania), a 25 w miejscowości Martina Franca w południowych Włoszech .

Od poniedziałku poznają realia pracy w swoim zawodzie u włoskich lub hiszpańskich lokalnych przedsiębiorców.

Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznanie języka branżowego. Tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji. Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem  Europass – Mobilność.

Warto wspomnieć, że uczestnictwo w stażu zawodowym jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, kultury i historii, a także tradycyjnych smaków kuchni hiszpańskiej czy włoskiej.

Jeśli chcesz być na bieżąco, chcesz wiedzieć co aktualnie dzieje się u  uczniów CKZiU w Granada – zapraszamy na profil facebooka
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057766329735

 

Skip to content