AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Aleksandra Ziętek laureatką VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce

27KWI

Uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Mysłowicach,  Aleksandra Ziętek otrzymała tytuł laureata VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce zorganizowanej przez  Instytut Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Tegoroczna edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem „ Turystyka i zdrowie”.

Etap centralny składał się z dwóch części: eliminacji i finału.

Pierwszy etap zmagań, w którym wzięło udział 28 uczniów z całej Polski, wyłonionych w lutym br. w  etapie okręgowym, polegał na rozwiązaniu testu i przedstawieniu przygotowanej prezentacji multimedialnej na temat atrakcyjnej oferty turystycznej dla określonej grupy odbiorców, dotyczącej wybranej bezpiecznej i prozdrowotnej „zdrowej” formy turystyki,  wykorzystującej różnorodne zasoby istniejące na danym obszarze.

Nasza uczennica Aleksandra Ziętek przygotowała prezentację pt.  „Oferta turystyki aktywnej w mysłowickich parkach”, w której przedstawiła ofertę wybranych form turystyki oraz przybliżyła inne elementy atrakcyjności turystycznej naszego miasta.

Finał polegał na opracowaniu programu imprezy turystycznej na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatorów i przedstawieniu własnej propozycji wycieczki z wykorzystaniem technik prezentacji i sprzedaży produktu.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną eliminacje i finał  etapu centralnego  odbyły się w formie zdalnej. Aleksandra Ziętek została zwolniona z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej. Naszą laureatkę  do olimpiady przygotowywała pani Małgorzata Zalega.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Skip to content