AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Warsztaty z przewodnikiem beskidzkim

17MAR

W marcu uczennice i uczniowie klas 4 ŻHO5 i 3 ŻHO5 uczestniczyli w warsztatach z pilotażu wycieczek i przewodnictwa turystycznego. Zajęcia przeprowadził pan Mateusz Bury – pilot wycieczek i przewodnik beskidzki. Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat roli pilota i przewodnika turystycznego w obsłudze ruchu turystycznego oraz zapoznanie uczniów z warsztatem zawodowym pilotów wycieczek i przewodników turystycznych w ujęciu praktycznym.

Dla Pana Mateusza wycieczki i wyprawy górskie to nie tylko praca zawodowa, ale przede wszystkim pasja. Już w liceum przemierzył autostopem takie kraje jak: Kirgistan, Chiny, Mongolia, Rosja, Gruzja, Turcja. Odwiedził również położone w Ameryce Południowej: Argentynę, Chile i Boliwię. Swoje opowieści o podróżach przewodnik zilustrował ciekawymi zdjęciami.

W czasie warsztatów uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą, ponieważ prowadzący przygotował dla nich zestaw zadań z zakresu nietypowych i awaryjnych sytuacji w pracy pilota wycieczek. Młodzież dzielnie poradziła sobie z zadaniami. Pan Mateusz był pod wrażeniem wiedzy naszych uczniów 😊

Warsztaty sprzyjały utrwalaniu wiedzy zdobytej podczas zajęć  z turystyki i zachęciły uczniów do dalszego kształcenia się, a w przyszłości do pracy w zawodzie pilota wycieczek lub przewodnika turystycznego.

 

Skip to content