AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Poloneza czas zacząć…

13STY

13 stycznia to bardzo ważna data dla maturzystów z CKZiU w Mysłowicach. To był dzień ich studniówki. Młodzież na ten pierwszy poważny bal wybrała restaurację Biały Dom w Paniówkach.
Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia kwiatów oraz wzruszających podziękowań za lata nauki i pracy dla dyrekcji, wychowawców oraz nauczycieli. Tej wyjątkowej atmosferze poddał się Dyrektor CKZiU Tomasz Wybraniec, który, dzieląc się wspomnieniami ze swojej studniówki, życzył młodzieży niezapomnianej zabawy, zdania matury i spełnienia marzeń po opuszczeniu szkolnych murów.
Był toast i tradycyjne słowa: „Poloneza czas zacząć”, po których każda klasa wykonała dostojny, staropolski, chodzony taniec stanowiący nieodzowną część tradycji studniówkowej. „Z każdego kroku, z każdego ruszenia można tancerza czucia i myśli wyczytać”- tak o polonezie pisał nasz romantyczny poeta w „Panu Tadeuszu”.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę na parkiecie w rytm najróżniejszych przebojów. Zjawiskowe kreacje maturzystek i szykowne stroje panów robiły na sali ogromne wrażenie. Wyjątkowa atmosfera, olśniewające dekoracje , pyszne jedzenie i impreza przy dobrej muzyce – czego chcieć więcej? Zobaczcie zdjęcia, które znajdziecie w naszej galerii.

Skip to content