AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Dzień Chłopaka 2022

30WRZ

Dzień Chłopaka to święto, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu. Obchodzone jest od 19 listopada 1999 roku. Zainicjowane zostało w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Miało być symbolem równowagi płci oraz odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet. W Wielkiej Brytanii chłopcy świętują 5 kwietnia, w Norwegii – 7 października, w Kanadzie – 25 listopada, na Malcie – 7 lutego, a w Polsce 30 września. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością przede wszystkim wśród nastolatków. W niektórych szkołach organizuje się z tej okazji specjalne wydarzenia. W tym dniu dziewczęta składają swoim kolegom życzenia i wręczają im drobne prezenty.
Tak też było w naszej szkole, kiedy to wszyscy panowie, bez względu na wiek, świętowali Dzień Chłopaka przygotowany przez dziewczęta CKZiU. Na stołach Placówki nr 2 zagościły słodkości, które znikały jak gorące bułeczki. Nie zabrakło życzeń i symbolicznych, drobnych prezentów ofiarowanych przez koleżanki w poszczególnych klasach.
W obu placówkach przeprowadzono wybory Mistera Szkoły, których wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. Tymczasem Technikum nr 1 nietuzinkową  atrakcją była możliwość pozowania do humorystycznego zdjęcia. Przy ściance,  bohaterowie dnia z zabawnymi gadżetami, jak peruki, okulary , kapelusze czy inne nakrycia głowy,   pokazywali  swój drugi, zabawny wizerunek.

Naszym Panom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego,
humoru wyjątkowego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego.

Skip to content