AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

17 twarzy CKZiU

10CZE

Przedstawiamy ofertę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które zaprasza do siebie uczniów zainteresowanych wiedzą bardziej praktyczną.

– Warto do tej szkoły przyjść, każdy tutaj znajdzie możliwość realizacji swoich zainteresowań, bo szkoła posiada jako technikum, szkoła branżowa, różnorodność kierunków, w których można się kształcić – zapewnia Zbigniew Jeż, przewodniczący rady rodziców CKZiU.

Placówka mieści się w dwóch oddziałach: przy ul. Mikołowskiej 44 oraz Pocztowej 20. Oferuje wykształcenie na 17 kierunkach, jak m.in. cukiernik, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechatronik czy technik żywienia i usług gastronomicznych. Pełną ofertę znajdziecie na stronie internetowej szkoły.

CKZiU zapewnia swoim podopiecznym naukę w specjalnie przygotowanych do tego salach. Przykładem jest nowa pracownia hotelarska, urządzona dzięki funduszom europejskim, w której uczniowie kierunku będą mieli możliwość kształcić się od września. Dodatkowo młodzi ludzie, wybierając określony kierunek, mogą liczyć na różnego rodzaju kursy, staże w okolicy, ale także za granicą.

– Na takich stażach kształcimy się w naszych kierunkach, dowiadujemy się o pracy na tym kierunku, jak to wszystko wygląda. No i na stażach zagranicznych też trochę odpoczywamy – opowiada Natalia Jamrozy, zastępca przewodniczącego szkoły oddziału w Wesołej.

– Są praktyki miesięczne w hotelach, umożliwia też wyjazd na staże zagraniczne, np. do Hiszpanii albo do Włoch – wymienia Julia Bołdys, przyszły technik hotelarstwa.

Bycie uczniem CKZiU ma też inne plusy. Mogą oni za darmo zdobyć prawo jazdy.

– To jest naprawdę hit, nasza szkoła jest chyba jedyną szkołą, gdzie można skończyć prawo jazdy za darmo, całkowicie za darmo. Ja skorzystałem i naprawdę zachęcam przyszłych uczniów, kolegów, tej szkoły, żeby też to zrobili – mówi Marek Filipiak, zastępca przewodniczącego samorządu uczniowskiego CKZiU.

Ale także poza samą nauką odbywają się tam imprezy integracyjne czy sportowe.

– Szkoła szkołą, oprócz tego, co konieczne, czyli np. sprawdziany, kartkówki czy odpowiedzi, mamy też dużo czasu na rozrywkę. Sam osobiście świetnie się bawiłem na imprezach organizowanych przez nasz Klub Podwyższonej Adrenaliny – wspomina Dominik Kościański, przyszły technik logistyk.

Uczniowie wspominają też o podwójnych korzyściach płynących z wyboru technikum po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

– CKZiU to dobry wybór, technikum daje podwójne korzyści, można w nim zarówno zdobyć kwalifikacje zawodowe, jak i przygotować się do kontynuowania nauki na studiach – zwraca uwagę Natalia Jamrozy.

– Mieć od razu zawód po szkole to jest naprawdę fajna sprawa – dodaje Dominik Kościański.

Uczniowie i ich rodzice są zadowoleni z wyboru i zachęcają ósmoklasistów do dołączenia do społeczności CKZiU.

– Szkoła jest dobrą szkołą, ja tutaj bym apelował do wszystkich rodziców, którzy nie zdecydowali się, podpowiedzieć swoim dzieciom, które aktualnie kończą szkołę podstawową – zachęca Zbigniew Jeż.

– Naprawdę wydaje mi się, że po tej szkole mógłbym znaleźć bardzo dużo ofert pracy i poprowadzić swoją karierę w dobrym kierunku – podsumowuje Marek Filipiak.

Tekst: Natalia Barańska

Źródło: https://itvm.pl/n/wydarzenia/06/09/17-twarzy-ckziu/

Skip to content