AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

MAMY GO :-) :-) :-)

22GRU

Kilka dni temu, długo oczekiwany, pojawił się przed budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego nowy samochód nauki jazdy dla uczniów CKZiU w Mysłowicach. Czerwona TOYOTA YARIS to jeden z większych zakupów realizowanych w ramach projektu pn. „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Mysłowicach” zaplanowanego na lata 2020 – 2022.

Wśród tegorocznych nabytków znalazły się tez pomoce dydaktyczne wzbogacające zaplecze kształcenia kierowców w naszym Centrum m.in.: zestawy plansz z zasadami poruszania się w ruchu drogowym, kierowania pojazdem i zasad udzielania I pomocy w wypadku komunikacyjnym, programy multimedialne do prowadzenia wykładów wzbogaconych animacjami, filmami i ćwiczeniami przeznaczone do szkolenia kandydatów na kierowców kat. B, fantomy do prowadzenia symulacji resuscytacji osób dorosłych i dzieci z panelami kontrolnymi oraz defibrylator szkoleniowy AED z wyświetlaczem ATM-112.

Do praktycznego pokazu i nauki radzenia sobie za kierownicą w przypadku utraty przyczepności kół zakupiono troleje najazdowe.

Nie zapomniano również o kształtowaniu świadomość negatywnego wpływu alkoholu oraz narkotyków na prowadzenie pojazdów w tym celu wyposażyliśmy pracownię w zestaw narko/alkogogli.

Mimo, że projekt realizowany jest dopiero od października jego sprawna realizacja umożliwiła wydatkowanie już ok. 100 000 zł.

Mamy nadzieję, że po Nowym Roku nasi uczniowie będą mieli możliwość „przetestowania” nowych zakupów.

Skip to content