AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

MAMY GO :-) :-) :-)

22GRU

Kilka dni temu, długo oczekiwany, pojawił się przed budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego nowy samochód nauki jazdy dla uczniów CKZiU w Mysłowicach. Czerwona TOYOTA YARIS to jeden z większych zakupów realizowanych w ramach projektu pn. „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Mysłowicach” zaplanowanego na lata 2020 – 2022.

Wśród tegorocznych nabytków znalazły się tez pomoce dydaktyczne wzbogacające zaplecze kształcenia kierowców w naszym Centrum m.in.: zestawy plansz z zasadami poruszania się w ruchu drogowym, kierowania pojazdem i zasad udzielania I pomocy w wypadku komunikacyjnym, programy multimedialne do prowadzenia wykładów wzbogaconych animacjami, filmami i ćwiczeniami przeznaczone do szkolenia kandydatów na kierowców kat. B, fantomy do prowadzenia symulacji resuscytacji osób dorosłych i dzieci z panelami kontrolnymi oraz defibrylator szkoleniowy AED z wyświetlaczem ATM-112.

Do praktycznego pokazu i nauki radzenia sobie za kierownicą w przypadku utraty przyczepności kół zakupiono troleje najazdowe.

Nie zapomniano również o kształtowaniu świadomość negatywnego wpływu alkoholu oraz narkotyków na prowadzenie pojazdów w tym celu wyposażyliśmy pracownię w zestaw narko/alkogogli.

Mimo, że projekt realizowany jest dopiero od października jego sprawna realizacja umożliwiła wydatkowanie już ok. 100 000 zł.

Mamy nadzieję, że po Nowym Roku nasi uczniowie będą mieli możliwość „przetestowania” nowych zakupów.