AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

CKZiU w kręgu wydarzeń

26WRZ

Prezydent RP w Mysłowicach

W poniedziałek 20 maja Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Mysłowice. Po złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców śląskich w urzędzie miasta, spotkał się z mieszkańcami na rynku.

100. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego

Obchody setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego zainaugurowała Msza Św. w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Po Mszy Św. posadzono przed kościołem podarowaną przez Lasy Państwowe sadzonkę dębu, która ma upamiętniać poległych powstańców i górników. Następnie oddano cześć poległym powstańcom w Miejscu Pamięci znajdującym się przed dawnym wejściem do kopalni Mysłowice, gdzie została odsłonięta pamiątkowa tablica.

Dopełnieniem uroczystości było wielkie widowisko historyczno-muzyczne na terenie byłej kopalni Mysłowice oraz audiowizualny pokaz przedstawiający historię powstań na jednym z jej zabytkowych budynków. Imprezę zakończył koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Dżem.

 

Wizyta Premiera RP

W sobotę 21 września Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Mysłowicach. Spotkał się z mieszkańcami miasta na płycie rynku.

 

Skip to content