AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Finał V edycji Konkursu Mysłowice mają talent

15KWI

Już po raz piąty  Mysłowicki Ośrodek Kultury gościł najbardziej utalentowaną młodzież z naszego miasta. 12 kwietnia 2018 r. odbył się finał konkursu Mysłowice mają talent zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach i Mysłowicki Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Wojciech Król oraz Prezydent Miasta Mysłowice pan Edward Lasok.

O powadze i randze imprezy świadczyły pełna widownia oraz obecność wśród gości I-wszego Zastępcy Prezydenta Miasta Mysłowice pana Grzegorza Brzoski, Przewodniczącego Rady Miasta Mysłowice pana Grzegorza Łukaszka oraz Naczelnika Wydziału Edukacji pani Aleksandry Żołny. Występy oklaskiwali także dyrektorzy szkół, do których uczęszczają finaliści,  a także  nauczyciele i licznie zgromadzona publiczność.

Przypomnijmy, że w konkursie udział mogła wziąć nie tylko młodzież z mysłowickich szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych, ale także Ci młodzi mysłowiczanie, którzy uczą się poza granicami miasta. Po eliminacjach jakie odbyły się w MOK – u 15 marca, jury w składzie: panie Katarzyna Skulska i Paulina Czech oraz panowie Michał Skiba i Mirosław Kaszuba dokonało wyboru 11 finalistów spośród ponad trzydziestu uczestników, którzy urzekli publiczność oraz jurorów kunsztem oraz perfekcją wykonania prezentowanych form artystycznych.

W finale mogliśmy podziwiać występy wokalistów, mistrzowskie popisy instrumentalne na akordeonie, na skrzypcach i na gitarze, a ponadto pokaz tańca współczesnego i występ trzynastoletniego showmana i prestidigitatora.

Po obejrzeniu wszystkich występów, jurorzy wyłonili laureatów. Zwycięzcami V Edycji „MYSŁOWICE MAJĄ TALENT” zostali: I miejsce – duet: Natalia Wołowiec i Beniamin Włodarczyk (nasz człowiek J),  II miejsce zajęła Jagoda Bilewicz, a III Kornelia Biecka. Wyróżnienie otrzymał Witold Dyjas. Jednak, jak podkreślił przewodniczący jury pan Michał Skiba, wszyscy finaliści tegorocznej edycji prezentowali wysoki poziom i tylko minimalną różnicą punktów udało się wyłonić zwycięzców.

Zorganizowanie konkursu i nadanie mu odpowiedniej rangi możliwe było dzięki hojności sponsorów: posła na Sejm RP pana Wojciecha Króla, Prezydenta Miasta Mysłowice pana Edwarda Lasoka, właścicielki Biura Podróży Wczasolandia pani Natalii Nitsz, oraz PUPH Wampol, którzy ufundowali pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody.

Ponadto organizację imprezy wspierali: firma ubezpieczeniowa Carbo Asecura, Związki Zawodowe działające przy KWK Mysłowice Wesoła, , Instytut Pamięci Narodowej z oddziałem w Krakowie,  Muzeum Śląskie w Katowicach, Radio Katowice,  Europejski Fundusz Społeczny – oddział w Katowicach, restauracja Carpe Diem w Mysłowicach, restauracja Trojak w Mysłowicach, OH- KINO w Mysłowicach oraz piekarnia U Alexa z Mysłowic.

Wszystkim sponsorom dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, a naszym uczniom: Dominice, Patrykowi i Beniaminowi gratulujemy udanych występów .

Skip to content