AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Szkolny Dzień Tolerancji i Integracji

29WRZ

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 29 września 2017 r powitaliśmy uczniów klas pierwszych, organizując Szkolny Dzień Tolerancji i Integracji czyli popularne otrzęsiny. We wspólnej zabawie zorganizowanej przez uczniów klas 4 uczestniczył wicedyrektor szkoły pan Adam Urbańczyk, nauczyciele oraz uczniowie.
Przez pierwszy miesiąc nauki uczniowie pierwszych klas mieli możliwość zadomowić się w nowej szkole. Zorganizowana specjalnie dla nich impreza miała na celu zacieśnienie koleżeńskich więzi między nimi oraz starszymi koleżankami i kolegami. Była to okazja do świetnej zabawy a także zespołowej rywalizacji.
Uczniowie rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach. Część z nich wymagała wspólnego zaangażowania wszystkich uczniów w klasie np. prezentacja swojej klasy. Wiedzy , kreatywności i refleksu wymagała konkurencja polegająca na sprawdzeniu wiedzy uczniów klas pierwszych o szkole i konkurencja „Masz 5 sekund” .
Współpracy i dobrego dopingowania potrzebowały natomiast konkurencje takie jak „Kocie figle” czyli tor przeszkód, ”Kocie frykasy” czyli picie mleka na czas i „Kocie ruchy” czyli taniec z miotłą. Spośród zadań ,którym musieli sprostać pierwszoklasiści było także narysowanie karykatury swojego wychowawcy.
Zmagania uczniów obserwowało i oceniało jury w składzie : wicedyrektor szkoły pan Adam Urbańczyk , pani Beata Szczok -Janota – nauczyciel języka polskiego, Patryk Szula – sekretarz oraz Dawid Brajlich uczeń klasy 4 Tle. Wspólna zabawa i rywalizacja rozbudziły zaangażowanie uczniów, sprawiając im także wiele radości.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników nastąpiło uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej i ślubowanie. Na zakończenie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Zarówno przygotowanie jak i same otrzęsiny pozwoliły uczniom lepiej się poznać, zintegrować z wychowawcami i wzmocnić poczucie, że stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej.
Dziękujemy za wspólną zabawę.

Skip to content