DORADZTWO ZAWODOWE

Aktualności

Targi pracy stałej i sezonowej w CKZiU w Mysłowicach

Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych znalezieniem atrakcyjnej pracy stałej lub sezonowej – uczniów, absolwentów oraz lokalną społeczność.


STAŻ LIPTON

 

 


XVI OGÓLNOPOLSKIE TARGI EDUKACJA 2024

W dniach 19 – 20 marca 2024 w Hali Widowiskowo – Sportowej „SPODEK” w Katowicach odbędą się XXVI Ogólnopolskie Targi Edukacja.  W imprezie wezmą udział szkoły wyższe z całej Polski, a także szkoły językowe, szkoły zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację. Głównym celem wydarzenia jest prezentacja aktualnej oferty edukacyjnej na nowy rok akademicki oraz nawiązanie bezpośrednich kontaktów wystawców z młodzieżą ostatnich klas technikum i liceum ogólnokształcącego.

Harmonogram Targów oraz towarzyszących im wydarzeń dostępny jest na stronie: https://targi-edukacja.eu/

 


14 czerwca w CKZiU w Mysłowicach, w godzinach 10:00 – 15:00 odbędą się „Targi pracy sezonowej i stałej” na które zapraszamy wszystkich chętnych uczniów zainteresowanych zdobyciem ciekawej pracy wakacyjnej oraz absolwentów naszej Placówki poszukujących zatrudnienia. Wydarzenie odbędzie się w budynku głównym, w sali nr 15 (jadalnia). ZAPRASZAMY!!!

 


W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu pt. „Zawody przyszłości – w jaki sposób zaprojektować swoją ścieżkę kariery?”.

Spotkanie organizowane jest w ramach V edycji inicjatywy pn. Connect & Scale Up – jest to seria wydarzeń o charakterze wiedzowym i networkingowym, która ma na celu promocję polskich innowatorów i polskich innowacji, oraz wsparcie projektów nastawionych na podejmowanie wyzwań biznesowych, rozwiązywanie problemów i szeroko rozumianą współpracę. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii (Explory).

W wydarzeniu wezmą udział doradcy zawodowi oraz osoby, którym w młodym wieku udało się osiągnąć sukces zawodowy.

Eksperci zainspirują Was do wyboru dalszego kierunku rozwoju, z uwzględnieniem perspektywicznych branż i profesji.

Młodzi i zdolni rozmówcy odpowiedzą na kilka pytań, w tym – jak zaprojektować swoją ścieżkę kariery oraz w jaki sposób, dzięki swoim innowacyjnym pomysłom, przyczyniają się do rozwoju technologicznego, poprawy jakości życia czy też nowych odkryć naukowych.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań na czacie ogólnym wydarzenia.

 Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia w godz. 16:00-17:30 na platformie Gridaly. Udział jest bezpłatny.

 Obowiązuje rejestracja.

 Link: https://connectscaleup-7.gridaly.com/registration

 

 


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 


„Zapraszam doradców zawodowych mysłowickich szkół podstawowych na tradycyjne już spotkanie organizacyjne dotyczące zasad współpracy w obszarze doradztwa zawodowego w roku szkolnym 2022/2023.

Spotkanie odbędzie się w dniu 26.09.2022r., o godz. 10:00 (do ok.12:30) w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego (dawne CKP) przy ul. Mikołowskiej 44a, w sali „Pracowania obsługi klienta” (1 piętro).

Pozdrawiam,

Marcin Szwajcok

doradca zawodowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach”


♠     Projekt „Praca popłaca!”

Projekt skierowany jest do osób w wieku 15-29 lat zamieszkujących woj. śląskie w tym do osób z niepełnosprawnościami, nie pracujących bezrobotnych i/lub biernych zawodowo (niezarejestrowanych w PUP) oraz do osób pracujących znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy (zatrudnionych na umowy krótkoterminowe lub pracujących w ramach umów cywilno-prawnych).

Uczestnicy projektu otrzymają kompleksowe wsparcie w formie opracowania Indywidualnego Planu Zatrudnienia w ramach którego zapewnione zostanie:

 1. wparcie w postaci kursu zawodowego (dla minimum 30% uczestników), m.in. kurs spawacza, obsługi wózków widłowych, instalatora systemów fotowoltaicznych, opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym; kursy komputerowe lub wielu innych wynikających z predyspozycji zawodowych uczestnika projektu, opracowanych w trakcie Indywidualnego Planu Działania,
 2. pośrednictwo pracy oraz 3 miesięczne wsparcie w postaci stażu zawodowego (tylko dla osób niepracujących).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnikom projektu przysługuje:

– stypendium szkoleniowe za udział w kursie 8,57 zł za godzinę szkolenia,

– stypendium stażowe w wysokości 1536,00 zł (płacone w ramach projektu)

 zwrot kosztów dojazdu na kurs oraz staż.

Kontakt:

SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o.
ul. Karolinki 1
40-467 Katowice
Tel. 32 420 4036, 32 420 4323, 669 096 523
Mail:  a.ciemiega@synercom.pl lub e.batko@synercom.pl

♠     Majówka z Wydziałem Mechanicznym, Technicznym Politechniki Śląskiej

Wydział Mechaniczny, Techniczny Politechniki Śląskiej zaprasza na „II Majówkę z Wydziałem MT”, która odbędzie się 19 maja o godz. 17:00 – online

Podczas wydarzenia prezentowane będą m.in. działania studentów w zakresie budowy bolidów i innych pojazdów (drony, motocykle, rowery).

Informacje o spotkaniach znajdują się na portalach internetowych Wydziału MT :

♠     Politechnika Śląska – rekrutacja na studia 2021/2022

Politechnika Śląska, jedyna uczelnia badawcza w woj. śląskim, serdecznie zaprasza na studia!

W tegorocznej ofercie znajduje się ponad 60 kierunków studiów nie tylko inżynierskich, w tym 11 nowych, w większości realizowanych wspólnie z rynkowymi potentatami.

Rejestracja kandydatów na studia rozpoczyna się 19 maja 2021 r. o godz. 12:00 i odbywać się będzie całkowicie online: www.rekrutacja.polsl.pl

Więcej informacji na temat warunków rekrutacji, kierunków, wydziałów oraz życia studenckiego na uczelnianym kanale YouTube: Politechnika Śląska – YouTube

W załączeniu najnowszy informator dla kandydatów na studia w roku akademickim 2021/2022.

21x21_INFORMATOR_1.04

♠    Politechnika Śląska – informacje dla kandydatów na studia
Politechnika Śląska przygotowała specjalną stronę informacyjną dla osób zainteresowanych podjęciem studiów na Uczelni:
https://www.polsl.pl/rd1-cos/coskandydat/

♠    Firma Copco Plus Sp. z o.o. z Imielina oferuje absolwentom szkoły pracę na stanowisku elektryk.

Szczegóły na stronie internetowej: https://copco.pl/praca-dla-elektryka/#aktualne-oferty

♠    Oferta pracy dla absolwentów

Leadec – Oddział Gliwice prezntacja

Firma Leadec Sp. z o.o. oferuje absolwentom kierunków technik elektryk, technik mechanik pracę na terenie miasta Tychy.
Szczegóły w załączonych ofertach:

♠   Oferta kierunków kształcenia na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy oraz dynamicznym zmianom w gospodarce oferuje 5 nowoczesnych kierunków kształcenia od nowego roku akademickiego 2021/2022 .

Zapraszam do zapoznania się z ich charakterystyką, umieszczoną w dołączonej prezentacji oraz na filmach dostępnych pod linkiem: https://tinyurl.com/37932z3r

Informator o kierunkach kształcenia na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej

♠  Wirtualny Dzień Otwarty Kierunków Inżynierskich Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

21 kwietnia 2021r. odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty Kierunków Inżynierskich Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wykłady z Informatyki, Inżynierii Biomedycznej, Inżynierii Materiałowej oraz Mechatroniki mające na celu przybliżenie wyżej wymienionych kierunków kształcenia kandydatom na studia.

Szczegółowe informacje oraz program Wydarzenia na stronie:

[ONLINE] Dzień otwarty kierunków inżynierskich | Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych (us.edu.pl)

Rejestracja na Wydarzenie:

System Rejestracji (us.edu.pl)

Profil Wydarzenia na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/1780836742087911

♠      Dni Otwarte Politechniki Śląskiej – online.

Politechnika Śląska zaprasza na Dni Otwarte 12 – 14 kwietnia, godz.11:00 – 13:00

kanał YouTube @Politechnika Śląska

 

♠   Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie zaprasza tegorocznych maturzystów na Wirtualny Dzień Otwarty.

Uczelnia oferuje kształcenie na następujących kierunkach:

 • Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu:
  • Wychowanie Fizyczne;
  • Sport;
  • Wychowanie Fizyczne w Służbach Mundurowych;
  • Kultura Fizyczna Osób Starszych.
 • Wydział Rehabilitacji Ruchowej:
  • Fizjoterapia
  • Kosmetologia
  • Terapia Zajęciowa
 • Wydział Turystyki i Rekreacji:
  • Turystyka i Rekreacja
  • Turystyka Przygodowa
  • Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką

Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia 2021 r. o godzinie 15:00, na profilu Facebook Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie | Facebook

Więcej informacji dotyczących Dnia Otwartego dostępne jest na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/70EVExtlX 

♠     Możliwość płatnego stażu dla absolwentów i pełnoletnich uczniów kierunków: technik mechatronik i technik informatyk

Firma Amazon prowadzi program płatnych staży dla młodych ludzi – uczniów i uczennic techników i szkół branżowych.

24 – miesięczny staż to intensywny program rozwojowy obejmujący ponad 500 godzin dedykowanych zewnętrznych szkoleń technicznych, intensywne szkolenia wewnętrzne, doskonalenie w trakcie pracy pod opieką specjalistów oraz opieką mentora z zespołu inżynierów Amazon. Ten płatny staż kompleksowo przygotowuje do roli technika w zakresie wymaganych kompetencji technicznych, umiejętności organizacyjnych i doświadczenia. 

Amazon to doskonałe miejsce na rozpoczęcie kariery w branży inżynierskiej. Jako jedna z największych na świecie firm zajmujących się sprzedażą detaliczną online, dysponuje niezrównaną gamą infrastruktury i technologii w wielu lokalizacjach. W trakcie trwania programu stażysta może wybierać spośród ogromnej bazy różnorodnych projektów, w których weźmie udział.

Aby przybliżyć tematykę programów stażowych oraz szczegółowe informacje dotyczące organizacji staży, Amazon przygotował cykl spotkań w formie on-line.

Harmonogram spotkań dla uczniów i uczennic techników i szkół branżowych

30 marca, godz. 18.00-19.30 – Kreatywne łamanie płytki Micro:bit – input, output czyli wykorzystanie dużych możliwości małej płytki.

27 kwietnia, godz. 18.00-19.30 – Od atomu do programowania – co symulacje procesów fizycznych i chemicznych mają wspólnego ze sztuką?

25 maja, godz. 18.00-19.30 – Halo Houston! Rover wylądował na Marsie – czujniki, przesyłanie danych, projektowanie i testowanie w różnych środowiskach korzystając z doświadczeń NASA.

15 czerwca, godz. 18.00-19.30 – Sztuczna czy żywa inteligencja? Jak łączyć potencjał człowieka i maszyny? Różne sposoby na wykorzystania AI do realizacji projektów łączących sztukę i inżynierię.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nie jest wymaga rejestracja.

Dostęp (na każde spotkanie ten sam link): https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/amazon_zawodowo

♠    Dzień Otwarty on-line Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaprasza tegorocznych maturzystów do udziału w Dniu Otwartym on-line w czwartek 25 marca.

Podczas wydarzenia przedstawiona zostanie oferta Uniwersytetu, a uczniowie będą mogli wysłuchać także prezentacji i wykładów przygotowanych specjalnie dla nich przez wykładowców i studentów Uczelni.

Więcej informacji oraz linki do transmisji można znaleźć na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/336720197714947


♠   Weź udział w Tygodniu Uczelni Technicznych organizowanych podczas Wirtualnych Targów Edukacyjnych „MyStudies”. W tym czasie będziesz mieć szansę poznać Uczelnie Techniczne z całej Polski, w tym:
✔️sprawdzić ofertę edukacyjną i program studiów
✔️dowiedzieć się, jakie możliwości daje każda z Uczelni
✔️obejrzeć transmisję z dni otwartych
✔️obejrzeć wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne
✔️porozmawiać z przedstawicielem Działu Rekrutacji każdej z Uczelni na czacie i zadać pytania dot. procesu rekrutacji
✔️umówić się na indywidualną wideorozmowę
✔️otrzymać prezent od Wirtualnych Targów Edukacyjnych

Szczegóły i rejestracja na stronie:

www.wirtualnetargiedukacyjne.pl


♠      Wirtualny Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nadal trwa.


♠       Oferta dla maturzystów – Wirtualne Targi Edukacyjne


♠      Wirtualny Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego


♠      Bony dla Maturzystów


♠      Dzień otwarty na Politechnice Śląskiej


♠       PRACA DLA ABSOLWENTA                Oferta pracy CNC

♠       „ NASZE WYMARZONE ZAWODY” – WYNIKI

W marcu 2019 roku  Ośrodek Kariery Zawodowej i Poradnictwa Zawodowego CKZiU w Mysłowicach organizował konkurs plastyczny dla klas VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych. Zadanie konkursowe pod tytułem „ Nasze Wymarzone Zawody” polegało na wykonaniu plakatu klasowego  z zawodami, które młodzież wybierze. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych i 11 klas. Komisja konkursowa przygotowała dla wszystkich klas dyplomy oraz wyłoniła zwycięzcę.
Główną nagrodę w konkursie „ Nasze Wymarzone Zawody” otrzymuje klasa III D ze Szkoły Podstawowej nr  13 w Mysłowicach wraz z opiekunem Panią Agnieszką Urbanek.
 Serdecznie gratulujemy!!


♠         „Piekarnia-Cukiernia Bończyk sp.j., ul. Brzeczkowicka 2b w Mysłowicach przyjmuje uczniów na naukę zawodu „cukiernik” „


ZAPROSZENIE

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 4 Transportowe w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 31 zaprasza maturzystów do udziału w IV Zagłębiowskich Targach Akademickich, które odbędą się w, w dniu 3 kwietnia 2019 r. , w godzinach od 10:00- 12:00.

Podczas targów swoją ofertę edukacyjną przedstawiać będą uczelnie publiczne i prywatne oraz szkoły policealne z województwa śląskiego.

Swoje stoiska wystawiennicze prezentować będą:

Politechnika Częstochowska, Politechnika Śląska, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu.

Tragom towarzyszą wykłady prowadzone przez pracowników uczelni wyższych

10;00- uroczyste otwarcie IV Zagłębiowskich Targów Akademickich

10;40-11;25 – Prezentacja oferty edukacyjnej Wydziału Górnictwa i Geologii – Politechnika Śląska

10;40-12;25 –  Trening wystąpień publicznych – Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

10;40-11;25 – Bezpieczeństwo i innowacje w transporcie szynowym– Akademia WSB

 

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy, szczególnie maturzystów, którzy nie podjęli jeszcze decyzji dotyczącej swojej ścieżki kształcenia.


Uwaga!

Absolwenci kierunków – technik elektryk, technik elektronik, technik mechanik, technik mechatronik zainteresowani pracą w działach utrzymania ruchu jednostek produkcyjnych w FCA Poland mogą uzyskać dodatkowe informacje pisząc na adres: zdzislaw.gren@fcagroup.com


♠        PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA ELEKTROENERGETYCZNEGO „ELBUD” Katowice SP. z o.o.

ul. Ks. b-pa Herberta Bednorza 19; 40 – 384 Katowice
zatrudni osoby na stanowisko:
 • mechanik samochodowy – elektryk;
 • mechanik samochodowy – mechanika ogólna;
 • kierowca – operator
Zainteresowani podjęciem pracy proszeni są o przesłanie CV na adres: pracowniczy@elbud.katowice.pl
Kontakt tel. 32 606 56 60; 32 606 56 62
www.elbud.katowice.pl

♠                                                                                                                          Mysłowice, 18-05-2018 r.

 

!!!!

ABSOLWENTA   ZATRUDNIĘ

!!!!

 

– MECHANIKA  POJAZDOWA

– SERWIS OGUMIENIA WSZELKICH ROZMIARÓW I

TYPÓW

 

INFORMACJE ; inż. JERZY STOLORZ ,tel. 602 220 520

Skip to content