AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

II Rajd Zawodowców CKZiU

19CZE

18 czerwca br., dzięki wsparciu sponsorów odbył się II Rajd Zawodowców, w którym brało udział 40 uczniów CKZiU w Mysłowicach wyróżniających się wynikami w nauce, działalności samorządowej i charytatywnej. Po ubiegłorocznym zdobyciu Baraniej Góry, tym razem celem uczestników rajdu był najwyższy szczyt województwa Śląskiego – Pilsko. Podczas rajdu wspierało uczniów ośmiu nauczycieli, spośród których jeden posiada uprawnienia przewodnika górskiego. Trasa prowadziła malowniczymi ścieżkami Beskidów, oferując uczestnikom wspaniałe widoki i możliwość obcowania z przyrodą. Pogoda dopisała, co sprawiło, że rajd był nie tylko wyzwaniem fizycznym, ale również prawdziwą przyjemnością. Słoneczne i ciepłe warunki atmosferyczne sprzyjały dobrym nastrojom i bezpieczeństwu podczas wspinaczki.

Celem rajdu było promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz integracja uczniów i nauczycieli poprzez wspólne przeżycia i doświadczenia. Rozwijanie umiejętności współpracy i wzajemnego wsparcia.
Rajd rozpoczął się w godzinach porannych wyjazdem na przeł. Glinne skąd uczestnicy wyruszyli na trasę, która wiodła przez piękne krajobrazy górskie, umożliwiając podziwianie przyrody i aktywny wypoczynek. Po osiągnięciu szczytu Pilska, nacieszeniu się pięknymi widokami Babiej Góry i Tatr grupa zeszła szlakiem czarnym do schroniska na Hali Miziowej gdzie zaplanowano ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy uczestnicy mieli czas na odpoczynek i wspólny posiłek.
Tegoroczna edycja rajdu była dużym sukcesem integrującym społeczność szkolną i promującym zdrowy styl życia. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, a Rajd Zawodowców na stałe wpisze się w tradycje CKZiU w Mysłowicach.
Barania Góra, Pilsko – zdobyte! Jakie wyzwanie stanie przed uczniami Centrum w przyszłym roku?
W imieniu całej społeczności CKZiU dziękujemy sponsorom tj. organizacji związkowej NSZZ Solidarność KWK „Wesoła” oraz Radzie Rodziców dzięki, którym możliwe było zorganizowanie tegorocznego rajdu.

Skip to content