AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Uczniowie CKZiU z wizytą w centrum informacji turystycznej

02CZE

29 maja 2024 roku  uczniowie  trzeciej  klasy technikum organizacji turystyki  pod opieką Pani Małgorzaty Zalegi wzięli udział w wycieczce programowej  do Regionalnego Centrum  Informacji Turystycznej w Katowicach.

Głównym celem  wyjścia było poszerzenie wiedzy  na temat  obsługi klienta oraz sprzedaży imprez i usług turystycznych. Młodzież dowiedziała się, że jest to placówka prowadzona przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice i Śląską Organizację Turystyczną i Górnośląski Oddział PTTK Katowice, który prowadzi sprzedaż wydawnictw i gadżetów oraz oferuje usługi przewodnickie. Podstawowym jej zadaniem jest promocja miasta i regionu, świadczenie usługi informacji turystycznej, w tym informowanie o życiu kulturalno-sportowym miasta. W centrum  można także zakupić różni e gadżety reklamowe  i uzyskać  materiały na temat tras turystycznych, zabytków oraz ważnych kongresów i konferencji naukowych organizowanych w Katowicach.

Podczas tej wycieczki programowej trzecioklasiści mieli możliwość zweryfikowania wiadomości zdobytych na zajęciach teoretycznych z wiedzą praktyczną na temat pracy w punkcie informacji turystycznej.

Dziękujemy Panu Marcinowi – pracownikowi Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach – za bardzo miłą atmosferę podczas spotkania, a także podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz przybliżenie legendy o bebokach.

Skip to content