AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Targi Pracy Stałej i Sezonowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.

27MAJ

24 maja 2024 w naszej Placówce odbyła się kolejna już edycja Targów Pracy Stałej i Sezonowej, zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach we współpracy z  Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach.

Impreza adresowana do młodzieży i osób dorosłych ponownie przyciągnęła tłumy zainteresowanych, poszukujących możliwości stałego zatrudnienia oraz okazji do znalezienia ciekawej oferty pracy wakacyjnej. W tym roku z zaproszenia do udziału w Targach skorzystały firmy branży mechanicznej i komunikacyjnej –  takie jak: Brembo, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, Koleje Śląskie, Scanfil Poland, Transgór, Konko czy Copco, obecni byli ponadto przedstawiciele służb mundurowych – Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach oraz Miejskiej Komendy Policji w Mysłowicach, a także pracodawcy zaproszeni przez OHP z ofertami pracy sezonowej. Odwiedzili nas również przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wspierającej tworzenie nowych miejsc pracy w regionie.

Wsparciem i informacją w zakresie rynku pracy, funduszy unijnych oraz dodatkowych możliwości kształcenia służyły osoby reprezentujące Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach, Cech Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Mysłowicach, Synercom Usługi Wspólne w Mysłowicach, a także przedstawiciele Młodzieżowego Centrum Kariery, Młodzieżowego Biura Pracy i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej – komórek wchodzących w skład katowickiej komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

Cieszymy się, że każdego roku wzrasta liczba pracodawców korzystających z zaproszenia do udziału w Targach, co przekłada się na szeroki wachlarz ofert pracy dla uczniów i absolwentów mysłowickich szkół ponadpodstawowych i wszystkich zainteresowanych znalezieniem atrakcyjnej pracy.

ZAPRASZAMY PONOWNIE ZA ROK!

Skip to content