AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Wycieczka klas 1 ŻO5 i 2 ŻO5

22MAJ

Nasz wyjazd klasowy w ramach poznawania atrakcji turystycznych naszego kraju zaprowadził nas do województwa świętokrzyskiego, które zachwyca bogatą historią, niezwykłą przyrodą oraz urokliwymi zabytkami. W ciągu naszej wyprawy odwiedziliśmy trzy główne atrakcje: Jaskinię Raj, zamek w Chęcinach oraz miasto Kielce.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był zamek w Chęcinach, majestatyczna warownia z XIII wieku, która wznosi się na wzgórzu nad miastem. Zwiedzanie zamku pozwoliło nam przenieść się w czasie do epoki średniowiecza. Przewodnik opowiedział nam o bogatej historii zamku, jego mieszkańcach oraz strategicznym znaczeniu tej budowli w przeszłości. Mieliśmy również okazję wspiąć się na zamkowe wieże, skąd rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na okolicę.

Kolejnym przystankiem była Jaskinia Raj, jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych jaskiń w Polsce. Ta niesamowita formacja krasowa, odkryta w 1963 roku, zachwyca bogactwem stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów, które tworzą bajkowe krajobrazy podziemnego świata. Mieliśmy miała okazję zwiedzić jaskinię z przewodnikiem, który opowiedział nam o jej historii, procesach geologicznych, które doprowadziły do jej powstania, oraz o fascynujących znaleziskach archeologicznych, takich jak szczątki prehistorycznych zwierząt.

Ostatnim etapem naszej podróży były Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego. To miasto pełne kontrastów, łączące w sobie bogatą historię z nowoczesnością. Tutaj pospacerowaliśmy po rynku i głównym deptaku miasta ul. Sienkiewicza, gdzie zobaczyliśmy liczne zabytkowe kamienice.

Wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do integracji obu klas, ale przede wszystkim do poznania niezwykłych miejsc pełnych historii i naturalnego piękna. Jaskinia Raj oczarowała nas swoją podziemną magią, zamek w Chęcinach przeniósł nas w czasy rycerskich przygód, a Kielce zaskoczyły różnorodnością atrakcji. Każdy z tych przystanków dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i wzbogacił naszą wiedzę o regionie.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy!

 

Skip to content