AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Studniówka w CKZiU

22LUT

Ach, cóż to był za bal…
To z pewnością niezapomniany wieczór dla tegorocznych absolwentów CKZiU w Mysłowicach. 17 lutego 2024r. młodzież czterech klas maturalnych wspólnie z kadrą nauczycielską bawiła się na balu maturalnym w restauracji „Moja Pasja” w Sosnowcu – Milowicach.
Zgodnie z tradycją, której początków należy szukać w pierwszej połowie XIX wieku, kiedy bale maturalne stały się powszechne, uroczystość rozpoczęła się od poloneza.
Ten dostojny, staropolski, chodzony taniec został zatańczony z wyjątkową gracją i elegancją przez piątoklasistów, którzy wytrwale ćwiczyli pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego.
Następnie zebrani wysłuchali wzruszającego przemówienia Pana dyrektora Tomasza Wybrańca , który wspominając swoją studniówkę, gratulował piątoklasistom zdobycia kwalifikacji do wykonywania zawodu oraz życzył niezapomnianej zabawy, zdania matury i spełnienia marzeń po opuszczeniu szkolnych murów.
Toast i symboliczna czekoladka „Merci” dla wychowawców i nauczycieli stanowiły preludium do Gali Oskarów , podczas której uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie. Niewątpliwie emocjonujące chwile na czerwonym dywanie z symboliczną statuetką Oskara w ręku- pozostaną na długo w pamięci zarówno obdarowanych, jak i obdarowujących.
Jednak to nie wszystko – tradycyjny tort, stanowiący nieodłączny element studniówki w naszej szkole, był prawdziwym dziełem sztuki cukierniczej. Przepięknie udekorowany szkolnym logo i dedykacją, zachwycił nie tylko wyjątkowym smakiem, ale także estetyką. Pierwsze kawałki ciasta wychowawcy wręczali wybranym uczniom, aby w ten szczególny sposób wyróżnić ich za zaangażowanie i aktywność w życiu klasy i szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę na parkiecie w rytm najróżniejszych przebojów.
Wyjątkowa atmosfera, olśniewające kreacje i dekoracje, pyszne jedzenie oraz dobra muzyka sprawiły, że studniówka trwała do białego rana. Maturzyści cieszyli się każdą chwilą wspólnego tańca i śmiechu.

To wyjątkowe wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Studniówka bowiem to szczególny bal- pierwszy tak uroczysty i „dorosły”, ostatni w gronie szkolnych kolegów i przyjaciół oraz dyrekcji , wychowawców i nauczycieli.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom i rodzicom- współorganizatorom tego pięknego przedmaturalnego wydarzenia.
O tym, że młodzież doskonale bawiła się podczas studniówki, można przekonać się, oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Skip to content