AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

𝐀𝐮𝐭𝐨𝐦𝐨𝐭𝐢𝐯𝐞 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲 – cenna inicjatywa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

30LIS

W dniach 28 – 29 listopada 2023 r. w Akademii WSB odbyła się  konferencja „New trends in management and production engineering. Global Intelligence and Future Technologies„- „Kompetencje przyszłości w nowoczesnej motoryzacji”.

Uczestnicy, nie tylko przedstawiciele biznesu, jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy i nauczyciele szkół technicznych, ale także studenci i uczniowie, dyskutowali na temat kierunków i perspektyw rozwoju motoryzacji, a tym samym organizacji nowoczesnego kształcenia zawodowego dla młodych mechaników.

29 listopada 2023 r., w drugim dniu konferencji, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami biznesowymi, firmą Moto-Profil – właścicielem największej sieci warsztatów w Polsce (ProfiAuto Serwis) we współpracy z uczelniami wyższymi: Politechniką Śląską i Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej, a także z ośmioma szkołami (wśród nich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach)  kształcącymi mechaników pojazdów samochodowych powołały 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐦𝐨𝐭𝐢𝐯𝐞 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲 𝐊𝐒𝐒𝐄.

Certyfikat Członka Założyciela „Automotive StrefAcademy KSSE” dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach odebrał dyrektor szkoły Tomasz Wybraniec.

„Powołanie Automotive StrefAcademy KSSE to strategiczny krok w odpowiedzi na wyzwania rynku pracy w branży motoryzacyjnej. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, poprzez współpracę z czołowymi instytucjami edukacyjnymi i liderami branży, pragnie aktywnie przyczyniać się do rozwoju młodych talentów i zapewnienia przyszłym pokoleniom mechaników najwyższej jakości edukacji. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie naszym firmom strefowym wysoko wykwalifikowanych specjalistów, ale również podniesienie prestiżu zawodu mechanika samochodowego w Polsce i w Europie. Inicjatywa taka jak Automotive StrefAcademy KSSE jest kluczem do budowania innowacyjnej i konkurencyjnej branży motoryzacyjnej w województwie śląskim i nie tylko” – podkreślił podczas rozmowy z dziennikarzami dr Janusz Michałek – Prezes Zarządu Katowickiej SSE.

Cieszymy się, że nasze Centrum, po raz kolejny znalazło się w awangardzie firm i instytucji kreujących nowoczesną i innowacyjną branżę motoryzacyjną w województwie śląskim.

Skip to content