AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Czwarte spotkanie z cyklu ,,Mój zawód – moja pasja”

17LIS

Dnia 16 listopada br. odbyło się czwarte spotkanie z cyklu ,,Mój zawód – moja pasja”. Gościem spotkania był absolwent naszej szkoły – Jakub Bołdys, który obecnie jest studentem III roku szkoły teatralnej w Katowicach. Jakub od początku edukacji w naszej placówce rozwijał obok umiejętności zawodowych również swoją pasję aktorską. Był znanym szkolnym konferansjerem, występował w licznych akademiach oraz aktywnie działał w szkolnym kole teatralnym.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali swojego starszego kolegi, który opowiedział im m.in. o ciekawych przedmiotach na studiach aktorskich, np: umuzykalnieniu i emisji głosu, mówieniu wierszem, mówieniu prozą, tańcu klasycznym i balecie. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jak aktorzy przygotowują się do konkretnej roli, jak przebiega współpraca aktora z reżyserem spektaklu. Uczestnicy spotkania zadawali pytania m.in. o plan dnia aktora, jego obowiązki, zalety i wady tego zawodu oraz przebieg egzaminu dyplomowego. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie pamiątkowego dyplomu oraz wspólne zdjęcie i autografy. Spotkanie z Kubą udowodniło, że warto rozwijać swoje pasje i wierzyć, że marzenia się spełniają.
Dziękujemy Jakubowi za wizytę w naszej szkole, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za rozwój kariery aktorskiej.

Skip to content