AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

TARGI PRACY W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W MYSŁOWICACH

15CZE

Odbywające się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach Targi Pracy Sezonowej i Stałej to cykliczne wydarzenie adresowane do wszystkich zainteresowanych zdobyciem zatrudnienia. Impreza już na stałe zagościła w Placówce, tradycję jej corocznej organizacji przerwała jedynie nieoczekiwana sytuacja związana z koronawirusem. Poprzednie Targi odbyły się jeszcze przed wprowadzeniem ograniczeń pandemicznych i cieszyły się znacznym zainteresowaniem nie tylko uczniów naszej Placówki, ale również lokalnej społeczności.

Impreza, w ramach której w Placówce goszczą przedstawiciele okolicznych pracodawców oraz Młodzieżowego Biura Pracy OHP daje uczniom mysłowickich szkół ponadpodstawowych szansę znalezienia ciekawej pracy wakacyjnej, a  absolwentom techników i branżowych szkół I stopnia ułatwia wejście rynek pracy. W tym roku z naszego zaproszenia skorzystali pracodawcy branż:  produkcyjnej, transportowej, dystrybucyjnej, elektrycznej i elektronicznej. Na liście wystawców znalazły się firmy takie, jak – Alinox, Tea Factory, Konko S.A., Fasing S.A., MOJ S.A., Copco Plus, Scanfil Poland, Transgór S.A., HR For Business, City Drive, Seris Konsalnet.  Odwiedzający mogli skorzystać z usług doradców zawodowych Ochotniczych Hufców Pracy, skonsultować się z pośrednikami pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Mysłowicach oraz mieli szansę poznania specyfiki europejskiego rynku pracy dzięki przedstawicielom sieci wsparcia EURES.

Wydarzenie organizowane przez CKZiU w Mysłowicach we współpracy z Śląską Wojewódzką Komendą OHP pozwala zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy, zorientować się, w jakich zawodach istnieją szanse na znalezienie ciekawego i stabilnego zatrudnienia, a w przypadku młodzieży uczącej się – skorzystać ze sprawdzonych ofert pracy wakacyjnej.

Skip to content