AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

„ Mój zawód – moja pasja” – spotkanie z pracownikami Hospicjum Cordis w Mysłowicach

17KWI

W dniu 18.04. odbyło się w CKZiU drugie spotkanie z cyklu „Mój zawód – moja pasja”. Anna Kosmala i Sebastian Wala – pracownicy Hospicjum Cordis w Katowicach podzielili się z uczniami wiedzą o szlachetnej idei wolontariatu i przybliżyli specyfikę codziennej pracy w hospicjum,  prezentując film i liczne zdjęcia. W spotkaniu brała udział młodzież z klas I KFW3, II ŻHO5, I ŻHO5i I ŻH5.

Hospicjum Cordis otacza opieką dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę nowotworową i inne przewlekłe schorzenia. Chorzy otrzymują tam kompleksowe wsparcie medyczne, psychologiczne i duchowe. Nie byłoby to możliwe bez ludzi o wielkich, szlachetnych sercach, którzy tam pracują. To oni przeżywają razem z podopiecznymi ich smutki i radości.  Świętują urodziny, święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy,  I Komunie Św., a nawet Chrzty Św.

Wyjątkowe jest to, że pracownicy starają się spełniać marzenia chorych.  Do spełnionych już marzeń można zaliczyć m.in. wydanie tomiku poezji i wieczór poetycki jednej z podopiecznych, spotkania ze znanymi ludźmi – np. z M. Gessler, D. Janikowskim, W. Modestem Amaro, sesje fotograficzne, wyjazdy w różne części świata, organizacja grilla dla kolegów oraz wyjazd na ryby.

Zapamiętamy słowa Papieża Franciszka, o których wspomniała w filmie dyrektor hospicjum dr Jolanta Grabowska-Markowska ,,Miłosierdzie to imię Boga”. Z tym przesłaniem bycia miłosiernym i dobrym pozostawili nas bowiem nasi goście, którym jeszcze raz za ten przekaz dziękujemy.

W podziękowaniu za prelekcję młodzież szkoły przekazała pracownikom hospicjum zebrane dary.

Skip to content