AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Relacja z wycieczki – Hotel Silesian w Katowicach

02KWI

29 marca uczennice i uczniowie z klasy I ŻH5 , kształcący się w zawodzie: technik hotelarstwa i technik żywienia  odwiedzili  Hotel Silesian w Katowicach. Swoją wizytę rozpoczęli od bufetu śniadaniowego, który zakupili w Restauracji GoodPlace.

Następnie grupa żywieniowców miała okazję zobaczyć hotel „ od kuchni” – olbrzymiej, nowoczesnej, wyposażonej w profesjonalny sprzęt gastronomiczny. Uwagę uczniów przykuły piece i stoły gastronomiczne, frytkownice, bemary, zmywarki. Takie kompleksowe wyposażenie kuchni umożliwia przygotowanie potraw na wiele sposobów. A warto pamiętać, że renomę dobrego hotelu buduje m.in. jakość serwowanych dań.

Natomiast przyszli hotelarze zostali podzieleni na dwa zespoły. Pierwszy udał się do sali konferencyjnej, w której specjalista do spraw marketingu omówił specyfikę pracy w hotelu.

Pozostali uczniowie udali się na piętra, gdzie zostali zapoznani z ofertą noclegową hotelu. Następnie zwiedzali pokoje w standardzie Quality Silesian Hotel *** oraz Economy Silesian Hotel **. Poznali także pokoje Deluxe z wyjątkowym widokiem , z których korzystają goście specjalni. Pobyt w hotelu zakończył się konkursem ścielenia łóżek na czas, który zorganizowali pracownicy służby pięter.

Wycieczka do hotelu to wyjątkowa lekcja przedmiotów zawodowych dla młodzieży naszego Centrum. Uczniowi mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać strukturę organizacyjną hotelu, dress-code, obowiązki pracowników na poszczególnych stanowiskach, rodzaje usług hotelowych, zobaczyć rożne typy pokoi, zaplecze gastronomiczne oraz dowiedzieć się wielu interesujących ich szczegółów z życia hotelu. Te praktyczne zajęcia na pewno zostaną wykorzystane  podczas egzaminów zawodowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji .

Skip to content