AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

I Szkolny Turniej Szachowy

01KWI

W dniach 30 i 31 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w I Szkolnym Turnieju Szachowym. Turniej zorganizowany został pod opieką pani Laury Szarek, Moniki Oblong – Zwiór oraz Aleksandry Jankowicz. Do rozgrywek zgłosiło się 24 miłośników szachów z klas I – IV. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział  w koleżeńskich rozgrywkach. Rozegrano 12 rund w tempie 10 minut na zawodnika, finalnie wyłaniając  trójkę graczy, która przeszła do ścisłego  finału, a byli to: Artur Szłapa z klasy 4 I5, Wojciech Stajniak z klasy 1 SM5 oraz Nikita Zablotzky z klasy 1 I5.

Zwycięzcą I Turnieju Szachowego w CKZiU został Nikita Zablotzky!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

 

Skip to content