AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Sukces Oliwii Jarnot oraz Jakuba Biłki w Wojewódzkim Konkursie „Inspiracje Kulinarne 2023”

25MAR

Z przyjemnością informujemy, że 23 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły Oliwia Jarnot z kl. 1ŻO5 oraz Jakub Biłka z kl. 1ŻO5 zdobyli I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Uczniowskie „Inspiracje Kulinarne 2023”, który odbył się w CKZIU w Sosnowcu.
Tematem wiodącym tegorocznej edycji były „Warzywa w roli głównej”. Uczestnicy rywalizacji musieli w ciągu dwóch godzin wykonać przystawkę i danie zasadnicze. Oliwia i Kuba rywalizowali z ośmioma bardzo dobrze przygotowanymi zespołami z najlepszych szkół gastronomicznych województwa śląskiego.
Efektem pracy uczestników konkursu były pięknie podane potrawy, które oceniali profesjonaliści:
– szef kuchni pierogarni  Tradi  w Sosnowcu – pan Damian Twarduś,
– szef kuchni i dyrektor gastronomii w Energylandii – pan Robert Dragunowicz,
– szef kuchni oraz Mistrz Polski w Grillowaniu – pan Krystian Cydejko.
Nasz duet przygotował gazpacho w dwóch wariantach: paprykowym z pomidorami, cebulą, czosnkiem, przyprawione miodem oraz ogórkowym z selerem, awokado, sokiem z limonki i miętą. Jako danie główne zaserwował zapiekankę warzywną z goframi serowo-szpinakowymi w sosie pomidorowym.
Te profesjonalnie przygotowane, wyjątkowe w smaku potrawy zapewniły zwycięstwo naszej drużynie.
Serdecznie gratulujemy Oliwii i Jakubowi oraz p. Maciejowi Wnętrzakowi, który wraz z innymi nauczycielami przedmiotów gastronomicznych przygotowywał duet do konkursu.

https://dziennikzachodni.pl/sosnowiec-warzywa-na-start-czyli-wojewodzki-konkurs-gastronomiczny-ckziu-takich-potraw-nie-powstydzilaby-sie-zadna-restauracja/ar/c1-17397715

Skip to content