AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

„Odkrywamy świat reklamy”

24MAR

Jakie narzędzia perswazji stosują reklamodawcy? Jak reklamy odwołują się do naszych emocji? Jakie są najważniejsze elementy skutecznej reklamy? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świadomego odbioru reklam mogli poznać uczniowie i uczennice z kl.IŻH5, I I 5 oraz 2I5, którzy 20.03.2023 uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Lekcje w kinie” przygotowanych przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie.

Podczas multimedialnych zajęć pt. „Odkrywamy świat reklamy”, młodzież dowiedziała się o roli koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki. Poznała  narzędzia perswazji, jakie wykorzystywane są przez twórców reklam oraz zrozumiała  socjologiczne aspekty wywierania wpływu na odbiorcę. Przekonała się również, w jaki sposób udział autorytetów w materiałach  reklamowych oddziałuje na zwiększenie zaufania do danej marki. Dowiedziała się również, jakie środki językowe są wykorzystywane przez reklamodawców, by przykuć uwagę odbiorcy.

Po lekcji uczennice i uczniowie obejrzeli, wyprodukowany w roku 2019, interesujący komediodramat produkcji francuskiej „Wśród chwastów”. Wyreżyserował go Kheiron (Manouchehr Nouchi Tabib), francuski komik i aktor irańskiego pochodzenia.

„To film o odkupieniu win, drugiej szansie i pokonywaniu przeciwności losu. W jakiś sposób zachęca on również do refleksji nad pracą wychowawców i osób oddanych służbie społecznej, którzy starają się pomóc młodym ludziom, określanym mianem „trudnej młodzieży”. Mimo że porusza niełatwą problematykę, robi to w sposób bardzo przystępny. Największą jego zaletą jest obsada aktorska na bardzo dobrym poziomie, z Catherine Deneuve na czele. Film niewątpliwie bardzo optymistyczny, refleksyjny, momentami wzruszający. Mimo nieprawdopodobności wielu sytuacji i naiwności niektórych momentów, temat jest na tyle ciekawy, że przyciąga i utrzymuje naszą uwagę do samego końca.”

http://blvdeculture.blogspot.com/2019/12/wsrod-chwastow-mauvaises-herbes.html

Zajęcia w Go Kino Mysłowice to był dobrze wykorzystany czas. Lekcja stanowiła niezwykle atrakcyjną formę zdobywania wiadomości o kinie i mediach, świetnie łącząc edukację z rozrywką.

 

Skip to content