AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Uczennica CKZiU w finale ogólnopolskiego konkursu hotelarskiego!

23MAR

15 marca br. w Hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko*****, w Ustce odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”. Organizatorem był Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Słupsku, a patronat nad konkursem objęli m.in.  Marszałek Województwa Pomorskiego i Kurator  Oświaty w Gdańsku.

Julia Bołdys, uczennica klasy czwartej technikum w CKZiU w Mysłowicach jako jedyna osoba ze Śląska zakwalifikowała się do trzynastki najlepszych hotelarzy w Polsce. Etap finałowy obejmował trzy konkurencje: autoprezenację, obsługę konsumenta i obsługa gościa w recepcji, którą należało przeprowadzić w języku obcym.

Jak odróżnić widelczyk do ciasta od tego do przystawek? Jak nie pomylić sztućców do ryby z tymi do mięsiwa? Jak nakryć stół, by kieliszki stały w odpowiedniej kolejności Jak nie wypłoszyć gościa z hotelu, nawet gdy żąda usługi w nim niedostępnej? To przykładowe zadania, z którymi musieli mierzyć się uczestnicy konkursu.

Mimo, że Julii nie udało się zająć czołowej lokaty, to niewątpliwym sukcesem jest sam fakt, że znalazła się w gronie trzynastu najlepszych uczniów hotelarstwa w Polsce.

Konkurs miał na celu nie tylko wyłonienie  i nagrodzenie najlepszych uczniów hotelarstwa, ale również integrację środowiska hotelarskiego oraz zdobycie nowych doświadczeń zawodowych. Ponadto wszyscy uczestnicy mieli okazję korzystać z licznych atrakcji hotelu oferowanych przez organizatorów i właścicieli hotelu.

Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Słowa gratulacji i podziękowań  należą się również nauczyciele pomagającej Julii w przygotowaniach do konkursu – Pani mgr Monice Turskiej.

Skip to content