AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Walentynki w CKZiU

14LUT

WALENTYNKI 2023
Nie jest żadną tajemnicą, że 14 lutego wszyscy bez wyjątku obchodzimy Dzień Zakochanych. Choć patron Walentynek – św. Walenty, jak i tradycja świętowania nie wywodzą się z Ameryki, to tam najwcześniej została ona przyjęta. W Europie kult św. Walentego, lekarza i biskupa, który stracił życie w imię miłości, zyskał na popularności w l. 90. XX wieku. Od tego czasu obchody walentynkowe stały się elementem  naszej kultury.
Dla młodzieży naszej szkoły ten dzień stał się okazją do celebrowania szkolnych miłości, dowodów sympatii czy przyjaźni. Listy, liściki, słodkości, kartki walentynkowe, maskotki – to wszystko w Święto Zakochanych dostarczyli walentynkowi listonosze. Dla niektórych była to wielka niespodzianka, gdyż dowiadywali się w ten sposób, że jest ktoś, kto darzy ich skrywanym uczuciem.
Uczennice i uczniowie naszej szkoły postanowili również przyłączyć się do akcji EKOWalentynki, podczas której przeprowadzono zbiórkę zużytych baterii i starych telefonów. Za każdy taki ekologiczny gest,  otrzymywało się serduszkowe lizaki.
Ponadto w Placówce nr 2 młodzież mogła uczestniczyć w przygotowanej przez swoich kolegów i koleżanki  imprezie walentynkowej, w której dominował śpiew, zdrowa rywalizacja  i konkursy o tematyce miłosnej. Był czas na zdjęcia, miłe słowa i szczere  uśmiechy. Wszystkim w tym dniu udzieliła się niepowtarzalna atmosfera.

A oto jak nasi uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili coroczne święto zakochanych.

Skip to content