AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…

22GRU

Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do kultywowania szeregu pięknych zwyczajów wpisanych w tradycję naszej szkoły. Jednym z nich są klasowe spotkania opłatkowe, które odbyły się 22 grudnia w naszym Centrum.
W Technikum nr 2 przy świątecznym stole zgromadziła się cała społeczność szkolna, by po raz kolejny wysłuchać montażu słowno-poetyckiego o historii narodzin Jezusa. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane w auli przez Dyrekcję Centrum i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Następnie przy dźwiękach kolęd i pastorałek uczniowie i uczennice wraz z wychowawcami uczestniczyli w wigilijkach klasowych.
W Technikum nr 1 młodzież również wysłuchała życzeń złożonych przez Dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Podczas klasowych wigilii wzruszającym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Na naszych stołach nie zabrakło wigilijnych potraw oraz słodkich wypieków, a pod klasowymi choinkami czekały przygotowane wcześniej prezenty. Śpiewano także kolędy i dyskutowano na temat tradycji bożonarodzeniowych.
Wigilie klasowe to podniosłe i wzruszające spotkania, które na długo zostaną w pamięci uczniów oraz wychowawców Centrum.

Skip to content