AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Mechatronicy z klasy 4 SM5/TMR w firmie Elgór + Hansen S.A. w Chorzowie

09GRU

W dniu 6.12.2022r. uczniowie grupy mechatronicznej z klasy 4 SM5/TMR  mieli okazję obserwować  pracę w firmie  Elgór + Hansen S.A. w Chorzowie.

Oto, jak wspominają tę programową wycieczkę niektórzy uczniowie – przyszli mechatronicy.

„Zwiedziliśmy wydziały montażowe produkujące układy sterowania maszyn stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Warto zwrócić uwagę na to, że elementy elektroniczne stosowane do montażu takich układów są zaliczane do nowej generacji. W wielu tych urządzeniach są stosowane sterowniki PLC, do których  programowania wymagana jest szeroka wiedza informatyczna. Właśnie taką aktualną wiedzę zdobywamy  podczas naszych zajęć  szkolnych”.

„Najbardziej zainteresował nas wydział elektroniczny, gdzie w sposób automatyczny nanosi się na płytki drukowane elementy elektroniczne, takie jak rezystory, kondensatory, cewki, diody, tranzystory, a nawet całe układy jak wzmacniacze. Wymiary tych elementów są niemal mikroskopijne. Mieliśmy okazję sprawdzić pod mikroskopem elektronowym płytkę z naniesionym takimi elementami, które automatycznie mocuje się specjalnym klejem do płytki drukowanej”.

„Zwiedzanie hal produkcyjnych było dla nas cennym uzupełnieniem wiedzy z przedmiotów mechatronicznych. Wielu z nas pomyślało, że  być  może tak będzie wyglądać nasza przyszła praca w zawodzie technik mechatronik.”

„Zwiedzenie firmy  Elgór + Hansen S.A. w Chorzowie było również okazją do poznania działalności  przemysłowej w naszym śląskim regionie. Serdecznie dziękujemy opiekunowi  naszej grupy – Pani Jadwidze Balickiej za zorganizowanie tak ciekawej wycieczki zawodoznawczej”.

Skip to content