AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Na Ziemi i w Kosmosie…

05GRU

29 listopada br. uczniowie i uczennice klasy 1 ME5 wraz z Panią prof. Beata Ziembą oraz wychowawcą klasy, Panią prof. Anną Dymek uczestniczyli w wycieczce programowej z geografii. Najpierw młodzież oglądała interaktywną wystawę w Centrum Europa w Gliwicach. W KOSMOPARKU uczestnicy wyjazdu  mieli okazję doświadczyć różnych sensorycznych wrażeń. Korzystając z interaktywnych  eksponatów, młodzież mogła poczuć się jak w stacji kosmicznej, bo uczniowie m.in. wystartowali rakietą na fotelach astronauty, przeszli się po Jowiszu ze zwiększona grawitacją, wysyłali swój glos na Marsa, Jowisza i Wenus, sterowali kosmicznym łazikiem, odbyli wirtualną podroż w Kosmos, przeszli test na kosmonautę, zważyli się na Marsie i Jowiszu.
Po tak dużej dawce wrażeń młodzież wybrała się na godzinny spacer do Palmiarni w Gliwicach. W udostępnionych do zwiedzania pawilonach: roślin użytkowych, tropikalnych, historycznych i sukulentów uczniowie zapoznali się z nietypową florą pochodzącą głównie z terenu Afryki, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Wielkie zainteresowanie wzbudziły tematyczne akwaria prezentujące cztery różne środowiska słodkowodne: od ichtiofauny zimnych wód rzek Polski przez wielokolorowe, afrykańskie ryby z Jeziora Tanganika oraz ciekawe okazy z azjatyckich rzek, po największe, majestatycznie pływające ryby Amazonki.
Ostatnim punktem wycieczki był seans dydaktyczny „Saturn i jeszcze dalej”  w nowo wyremontowanym budynku Planetarium Śląskiego w Chorzowie. W pierwszej części lekcji edukator  zaprosił młodzież na spacer po nocnym niebie. Podczas drugiej części- młodzież  mogła wirtualnie uczestniczyć w badaniach Saturna, który został odkryty ponad 400 lat temu i nadal pozostaje dla naukowców wielką zagadką.
Gratulujemy  Organizatorom pomysłu wyjazdu. Nauczyciele zadbali bowiem o  to, by w interesujący i ekscytujący sposób propagować wiedzę z geografii.

Skip to content