AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Święty mikołaj dla seniora – akcja charytatywna

07LIS

Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Kub Wolontariatu w tym roku po raz pierwszy przystąpił do akcji Święty Mikołaj dla seniora.
*Inicjatywa Święty Mikołaj dla Seniora powstała w 2018 roku z chęci i potrzeby pomocy osobom starszym i samotnym, zamieszkującym domy opieki. Na przestrzeni lat i kolejnych edycji akcji, okazało się jednak, że tego typu placówki, poza osobami w podeszłym wieku, zamieszkują także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz fizycznymi, także młodsze. Z uwagi na cel projektu, którego głównymi założeniami są: walka z samotnością i wykluczeniem, zwrócenie uwagi na potrzeby placówek opiekuńczych, a przede wszystkim chęć budowania i dzielenia się tym, co dobre i piękne, zamiast dzielenia ludzi na starszych i młodszych, organizatorzy akcji zadecydowali o objęciu akcją każdej osoby zamieszkującej ośrodki opieki długoterminowej (które zgłosiły się do udziału w akcji), bez względu na wiek.
Spośród wielu tysięcy listów – wybraliśmy list pani Adeli (w załączniku).
Wśród rzeczy, które wskazała Pani Adela – o których marzy – znalazła się kurtka ,dres oraz biustonosz, a także słodycze.
Nasza ogromna prośba o wsparcie finansowe tej akcji (zbiórka w bibliotece szkolnej) oraz zebraniu słodyczy w klasach (najbardziej tych z motywem świątecznym – pierników, czekolad) ale także konserw i produktów o dalekiej dacie przydatności.
Wybór listu wiąże się nie tylko z przygotowaniem materialnego podarunku, ale przyczynia się również do walki z samotnością towarzyszącą podopiecznym placówek opiekuńczych oraz pozwala im przypomnieć sobie dziecięcą radość magii Świąt.
Za każdą okazaną pomoc bardzo dziękujemy!

 

Skip to content