AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

X Olimpiada Wiedzy o Turystyce

05LIS

W dniu 17.10.2022r. ośmioro uczniów kształcących się na kierunku technik organizacji turystyki wzięło udział w eliminacjach szkolnych do X Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie szkół średnich biorą udział w jubileuszowej X Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce, której tematem przewodnim jest turystyka miejska, nazywana w literaturze również turystyką w mieście lub szerzej turystyką na obszarach miejskich.
Według Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), miasta są celem większości podróży realizowanych w ciągu roku i najważniejszymi miejscami recepcji turystycznej.

Celem organizatorów jubileuszowej dziesiątej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce, która zorganizowana jest pod hasłem  „W miejskiej dżungli”, jest zainteresowanie uczestników poznaniem dziedzictwa, zabytków, architektury, tematycznych dzielnic i szlaków, a także różnymi formami aktywności turystycznej podejmowanymi w przestrzeni miejskiej, zwrócenie uwagi na cele realizowane przez turystów podczas pobytów w mieście, również weekendowych tzw. city-break, na ich uczestnictwo w różnych wydarzeniach rozrywkowych, kulturalnych, sportowych itp. Uczestnicy X Olimpiady mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą na temat różnych produktów turystycznych i form turystyki miejskiej, a zadaniem finalistów będzie zaprezentowanie własnego pomysłu „Jak sprzedać miasto?”  zgodnie z koncepcją marketingu-mix.

W etapie okręgowym, który odbędzie się w styczniu 2023 roku w Bielsku – Białej,  naszą szkołę reprezentowały będą Oliwia Kotara (kl. 4 ŻHO5) i Paulina Flasza (3 ŻHO5), które uzyskały największą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych. Już dzisiaj trzymamy mocno kciuki za uczennice i życzymy powodzenia!

Skip to content