AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Wycieczka szkolna do gabinetu trychologicznego

31PAŹ
We współczesnej kulturze włosy są jednym z głównych czynników decydujących o urodzie człowieka. Świadczą również o trybie życia i zdrowiu każdego z nas. Nie dziwi zatem, że przyszli fryzjerzy i fryzjerki z klasy 2FW3 po wiedzę i wskazówki na temat prawidłowej pielęgnacji skóry głowy oraz zdrowych i zadbanych włosów udali się do gabinetu trychologicznego.
27 października pod opieką nauczycielek zawodu Pani Magdaleny Siodłok oraz Pani Agaty Rosiak uczennice i uczniowie spotkali się ze specjalistą trychologiem.
Drugoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, z jakimi dolegliwościach związanych z włosami i skórą głowy przychodzą do gabinetu pacjenci. Poznali metody terapii oraz stosowane w kuracjach zabiegi trychologiczne.
Wizyta była niezwykle cennym doświadczeniem i uświadomiła, że zła dieta, stres i zmęczenie to nie jedyne czynniki mogące wpłynąć na kondycję włosów.
Wszelkie niepokojące objawy na skórze głowy, takie jak: łysienie plackowate, łupież, łojotok, powinny być sygnałem, aby udać się do specjalisty. Wykonywane w gabinetach fryzjerskich zabiegi regenerujące mają wpływ na poprawę struktury włosa, natomiast nie eliminują problemów, które zaczynają się od cebulki włosa i od skóry głowy. Ważne zatem, aby klient wiedział, że fryzjer w odpowiedni sposób doradzi i skieruje do odpowiedniego gabinetu

 

Skip to content