AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

DZIEŃ TOLERANCJI I INTEGRACJI W CKZIU 2022

13PAŹ

Kultywując piękną tradycję, na przełomie września i października został zorganizowany w CKZiU Szkolny Dzień Tolerancji i Integracji. To impreza przygotowana przez uczniów starszych klas dla pierwszoklasistów. Pierwsze miesiące w nowej szkole to dla każdego młodego człowieka wyzwanie, ale również szansa na „nowe otwarcie”. Celem imprezy było, poprzez konkursy i zabawy, poznanie drzemiących, jeszcze nieodkrytych talentów, wielkich pokładów humoru i otwarcia na drugiego człowieka. Było też okazją do świetnej zabawy i zespołowej rywalizacji w duchu wzajemnej tolerancji i szacunku.

We współzawodnictwie uczniom klas pierwszych towarzyszyli wychowawcy, dyrekcja  CKZiU oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pierwszoklasiści zmierzyli się w pięciu konkurencjach, rozwiązywali rebusy na czas i odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy ogólnej. Mogli się także wykazać sprawnością manualną, konstruując wieżę Eiffla ze słodkich pianek i makaronu, czy też tworząc pamiątkowy kolaż z wizerunkiem swojego wychowawcy. Dla osłody życia w kolejnej konkurencji wychowawcy mogli nakarmić swoich podopiecznych pysznym kisielem. Pikanterii konkurencji dodawał fakt, iż karmiący mieli zasłonięte oczy. Największą atrakcją były prezentacje poszczególnych klas, do których młodzież mogła przygotować się wcześniej. Na scenie zobaczyliśmy między innymi „facetów w czerni” swingujących informacje na temat swojej klasy, mistrza w układaniu kostki Rubika, boksera i rugbystę, kucharzy, kelnerki i wielu innych. Na zakończenie zmagań międzyklasowych w szranki współzawodnictwa włączyli się wychowawcy, którzy wzięli udział w konkursie „Tak to leciało”. Konkurencja polegała na zaprezentowaniu fragmentu utworu muzycznego, który w pewnym momencie został przerwany, a nauczyciel musiał wyrecytować lub dośpiewać resztę piosenki. Wychowawcy poradzili sobie doskonale, otrzymując maksymalną liczbę punktów, którą zasilili konto swojej klasy.

Po dwugodzinnych zmaganiach, spośród 9 zespołów reprezentujących wszystkie pierwsze klasy uczące się w Centrum, jury wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi uczniowie klasy 1 ŻO5, którzy otrzymali ufundowany przez Radę Rodziców bon w wysokości 300 zł.  Może być on wykorzystany przez młodzież na wyjście do kina, czy klasową wycieczkę. Jak każe tradycja, uczniowie klas pierwszych rozpoczynający naukę w Centrum,  zostali nagrodzeni przez Dyrektora Tomasza Wybrańca rogami obfitości, w których znajdowały się słodkości.

Mamy nadzieję, że czas poświęcony na integrację przyniesie owoce w postaci wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Skip to content