AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Wszystkie śmieci nasze są. 29. Akcja „Sprzątanie świata”.

20WRZ
Akcja „Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Co roku uczestniczy w niej blisko 40 mln wolontariuszy, którzy sprzątają śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W gronie tych, którym dobro naszej planety nie jest obojętne, znaleźli się  uczniowie naszej szkoły.
W tym roku szkolni organizatorzy akcji postanowili,  oprócz usuwania odpadów, zająć się również recyklingiem znajdującej się na terenie szkoły makulatury. Pierwsza grupa wolontariuszy uprzątnęła  ze śmieci tereny zielone wokół szkoły. Grupa druga przystąpiła do zbiórki makulatury, by wywieźć ją do składu materiałów wtórnych. Wszyscy z ochotą  włączyli się do akcji. Wierzymy, że uczestnicy   wydarzenia,  pamiętając  hasło tegorocznej kampanii: Wszystkie śmieci są nasze, będą promowali ideę nieśmiecenia i segregowania  odpadów.
Inspiracją i zachęta może być hymn  wybitnego artysty Wojciecha Młynarskiego napisany specjalnie dla Fundacji Nasza Ziemia:
„Posprzątajmy Polskę,
wszędzie, wzdłuż i wszerz,
z tych wczorajszych śmieci,
z tych jutrzejszych też.
…..
A na koniec czułe słowa
padną w tej piosence,
posprzątajmy sobie w głowach,
by nie śmiecić więcej!”
Skip to content