AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Turyści na Targach Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW

13CZE

10 czerwca 2022r. uczniowie i uczennice  klasy 2 ŻHO5 pod opieką p. Magdaleny Mastalskiej i p. Danuty Prorok wzięli udział w Targach Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Parku Śląskim w Chorzowie. Młodzież naszego Centrum miała  okazję  poznać ofertę ponad 60 wystawców z różnych części Polski oraz gości z Czech, Słowacji i Hiszpanii. Oglądała foldery i mapy, poznawała  aktualne szlaki konne i rowerowe, a także dyskutowała z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania  na temat atrakcji kulturalnych i bazy turystycznej poszczególnych regionów.
Uczestnicy targów mieli także możliwość posmakować lokalnych przysmaków (np. na stoisku lubelskim – degustowali  słynne cebuloki , a na śląskim- przeróżne rodzaje   serów i kwaśnicę) oraz  podziwiać  wyroby lokalnych  rzemieślników – tekstylia, biżuterię, porcelanę, torebki.
Korzystając z lokalizacji,  w jakiej odbywały się targi,  uczniowie naszej szkoły zwiedzili również Śląski Ogród Zoologiczny,  w którym żyje  kilkaset gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Wizyta w ZOO była doskonałą okazją, by wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą , zwiększyć świadomość ekologiczną i uzmysłowić sobie, że los planety i jej mieszkańców leży w naszych rękach.
Udział w targach był interesującym doświadczeniem  dla młodzieży  naszego Centrum, która  poznała  najnowszą ofertę turystyczną wystawców z Polski i zagranicy oraz narzędzia wykorzystywane w promocji marketingu terytorialnego.

Skip to content