AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Dzień Otwarty w Placówce nr 2 CKZiU w Mysłowicach -Wesołej

17MAJ

17 maja w  Technikum nr 2 w Mysłowicach -Wesołej   miał miejsce Dzień Otwarty.  Tegorocznych absolwentów szkół podstawowych przywitała kadra i  młodzież naszej szkoły, która z wielkim entuzjazmem zaprezentowała  placówkę. Ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć  pracownie zawodowe: logistyczną, ekonomiczną, elektryczną. Tam mogli wziąć udział nie tylko w różnych konkursach, ale i poznać  pierwsze tajniki pracy swoich wymarzonych zawodów. Goście uczestniczyli również w lekcji języka angielskiego. Poznali także ofertę zajęć pozalekcyjnych. Duże zainteresowanie wzbudziły relacje   członków  Klubu Podwyższonej Adrenaliny, którzy opowiadali o  popołudniowych wyjazdach  na gokarty, do parku trampolin, na paintball czy strzelnicę.

Na szkolnej auli uczniowie szkół podstawowych i ich rodzice  zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Centrum na  nowy rok szkolny 2022/2023.

Aktualnie w Technikum nr 2 w Mysłowicach jest prowadzony nabór do klas technikum w następujących zawodach:

– technik logistyk

– technik ekonomista

– technik mechanik

– technik elektryk

– technik budownictwa (nowość!!!)

W Technikum nr 1 przy ul. Mikołowskiej 44, uczniowie mogą kształcić się w zawodach :

– technik mechatronik

– technik informatyk

– technik handlowiec

– technik pojazdów samochodowych

– technik żywienia i usług gastronomicznych

– technik hotelarstwa

– technik organizacji turystyki

W  ramach naszego Centrum można kontynuować naukę również w  branżowej szkole I stopnia.

 

Dzień Otwarty to był  owocny czas dla nas wszystkich. Bardzo dziękujemy za liczne  przybycie i udział w prezentacji oferty edukacyjnej Centrum.

Absolwentom szkół podstawowych przypominamy, że od 16 maja można składać wnioski o przyjęcie do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej CKZiU w Mysłowicach  oraz korzystania z możliwości kontaktu telefonicznego – w celu uzyskania szczegółowych informacji, rozwiania wątpliwości związanych z wyborem profilu kształcenia czy dopełnieniem formalności niezbędnych do podjęcia nauki w naszej szkole.

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji Dnia Otwartego.

 

Skip to content