AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

XXVI Międzynarodowe Targi Turystyczne „GLOBALNIE 2022”

03KWI

W dniu 18 marca 2022 w ramach wycieczki przedmiotowej klasy 3 ŻHO5 i 3 THO uczestniczyły w XXVI Międzynarodowych Targach Turystycznych „GLOBALNIE 2022”, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Od 27 lat to jedna z największych imprez turystycznych w kraju umożliwiająca  poznanie dorobku kulturowego różnych regionów Polski. Wystawcy zaprezentowali atrakcyjną ofertę dla wszystkich, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania budzących szczególne  zainteresowanie indywidualnych turystów.

Swoje atrakcje turystyczne promowała  również Grecja- Partner tegorocznej edycji MTT Globalnie. Na greckich stoiskach można było poznać najlepsze atrakcje tego kraju, jego pyszną kuchnię i gościnną atmosferę.
Uczniowie podczas zwiedzania stoisk mieli możliwość nie tylko skorzystania z prezentacji stanowisk, ale jako branżowi uczestnicy targów aktywnie uczestniczyli w rozmowach z wystawcami. Analizowali sposoby wzbudzania zainteresowania ofertami turystycznymi, usługami przewozowymi, atrakcjami turystycznymi z wielu regionów. Obecność ponad 60 wystawców z kraju i z zagranicy umożliwiła im bezpośredni kontakt z kulturą , przyrodą, zwyczajami panującymi w miejscach nieraz bardzo odległymi od Katowic.

Pełni turystycznych wrażeń zapewniamy, że powrócimy jeszcze nieraz na Międzynarodowe Targi Turystyczne do Katowic.

Skip to content