AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Mamy finalistów Konkursu „MYSŁOWICE MAJĄ TALENT”!

21MAR

Za nami półfinał Konkursu „Mysłowice mają talent 2022 r. ”, którego wraz z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 jesteśmy współorganizatorami. To cykliczne przedsięwzięcie adresowane do dzieci i młodzieży mieszkającej w naszym mieście. Ideą konkursu jest  zaprezentowanie  swoich wyjątkowych umiejętności  oraz zdobycie tytułu Najbardziej Utalentowanego Mysłowiczanina 2022 r. Mimo trudności organizacyjnych wynikających z obostrzeń pandemicznych udało się w lutym bieżącego roku przeprowadzić eliminacje szkolne i otwarte, zaś 15 i 16 marca odbyły się półfinały.  We wtorek ( tj. 15 marca 2022 r.) w Mysłowickim Ośrodku Kultury o prawo udziału w finale ubiegali się uczniowie szkół podstawowych, natomiast w środę (16 marca), nasze Centrum zorganizowało  tamże II etap zmagań konkursowych dla uczniów szkół średnich oraz zwycięzców eliminacji otwartych. Na scenie MOK- u podziwialiśmy 17  półfinalistów.  Każdy z uczestników, mimo ogromnego stresu, prezentując się wokalnie, instrumentalnie, tanecznie a nawet recytatorsko sprawiał, że doświadczyliśmy wielu pozytywnych doznań. Był to konkurs magiczny, pełen energii, wzruszeń i ogromnej dawki talentu. Wszyscy skradli nasze serca, jednak zgodnie z regulaminem, do finału mogło przejść tylko 3 artystów. Członkowie jury w osobach: pani Zofia Kostorz – muzykolog i dyrygent, pani Barbara Wójcik Wiktorowicz – animator kultury, pan Marcin Wyrostek – muzyk akordeonista, pan Michał Skiba – dyrektor MOK – u musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem wyboru „najlepszych spośród najlepszych”. Poziom tegorocznych występów był tak wysoki, że o wyborze finalistów, zadecydowały szczegóły. Jednak ogromną niespodzianką, jaką przygotowali jurorzy był fakt, że do finału przeszło nie trzech, ale pięciu półfinalistów. Zostali nimi:

Jagoda Bilewicz, Zuzanna Marynowska,  Zofia Stawicka, Weronika Bilewicz, Anelia Dudevich

Postanowiono także wyróżnić osoby, którym niewiele zabrakło, by już 8 kwietnia b.r. o godz. 15.00 w MOK – u przy ul. Grunwaldzkiej, wystąpić podczas rewii finałowej. Są to:

– Andrzej Gaura z Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach

– Grupa taneczna „Przebudzenie” ze Studia Tańca IFLY

– Oliwia Kotara z naszego Centrum

Osoby te zostały zaproszone przez Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza na uroczyste spotkanie w Urzędzie Miasta.

Zapraszamy na finał Konkursu Mysłowice Maja Talent , już 8 kwietnia 2022 roku o godzinie 15.00 do Mysłowickiego Ośrodka Kultury i zapewniamy, iż będzie to fantastyczne wydarzenie kulturalne.

Skip to content