AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Jesteśmy z Wami Ukraino.

01MAR

W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę i cierpienia tysięcy ludzi uciekających przed wojną, naród Polski solidaryzuje się ze społeczeństwem ukraińskim. Również CKZiU w Mysłowicach włącza się w do pomocy, zwracając się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączenie się do akcji na rzecz Ukrainy.

W okresie 1 – 4 III br.  CKZiU będzie prowadzić zbiórkę darów na terenie naszych szkół (Mikołowska 44 i Pocztowa 20). Zbiórka jest koordynowana przez Urząd Miasta Mysłowice.

Opisane  i posegregowane rzeczy (osobno żywność, osobno odzież, środki higieniczne, czystości itp.) można przekazać przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego dyżurującym przy szatni ww. szkołach w godzinach od 7.30 do 15.30. Przekazywane dary powinny być nowe, oryginalnie zapakowane.

Zbieramy:

  • Odzież i okrycie: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, kołdry, poduszki, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania, bielizna (nowe, opisane wg przeznaczenia – odzież męska/ damska/ dziecięca oraz rozmiar), płaszcze przeciwdeszczowe;
  • Środki higieny i czystości: płyny do kąpieli, pod prysznic/ mydło, dezodoranty, pasty i szczoteczki do zębów, grzebienie, podpaski, pampersy dla dzieci i dorosłych, papier toaletowy/ ręczniki papierowe, ręczniki materiałowe, worki na śmieci, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, maski ochronne- filtrujące lub jednorazowe;
  • Żywność: produkty instant do szybkiego przygotowania, batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe, kasze;
  • Inne: narzędzia kuchenne jedno lub wielorazowego użytku, zapałki, baterie, powerbanki (naładowane), oświetlenie (w tym latarki), świece, zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne ( środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie, witaminy).

Dary dla Ukrainy można również bezpośrednio dostarczać do Centralnego Punktu mieszczącego się w hali MOSiR przy ul. Bończyka 32z. Produkty i środki na rzecz uchodźców można przekazywać tam w godzinach  od 8:00 do 20:00.

Pomóc można również wpłacając na zweryfikowaną zrzutkę będącą pod Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice: https://zrzutka.pl/dezfa6

Naszą solidarność z walczącą Ukrainą społeczność CKZiU wyrazi w czwartek 3 III br. przypinając wstążeczki w narodowych barwach Ukrainy.

Liczę na Waszą odpowiedzialną postawę.

Skip to content