AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

„XI Przykazanie: Nie bądź obojętny”

27STY

Auschwitz – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady – stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie nasze szkoły  wysłuchali przemówienia „Auschwitz nie spadło z nieba”, które wygłosił Marian Turski – historyk, dziennikarz, działacz, społeczny, ocalały  z Holokaustu. Podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz –Birkenau przemawiający apelował przede wszystkim do młodych ludzi, by nie pozostawali obojętni na szeroko pojęte zło, które nas otacza. Przekonywał do „XI Przykazania: Nie bądź obojętny”.

O znaczeniu tego przykazania w dynamicznie zmieniającej się współczesnej rzeczywistości  młodzież rozmawiała ze swoimi nauczycielami podczas godzin wychowawczych, lekcji historii i języka polskiego.

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26169979,marian-turski-apeluje-do-marka-zuckerberga-auschwitz-nie-spadlo.html

 

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/xi-nie-badz-obojetny

https://dzieje.pl/aktualnosci/b-wiezniowie-auschwitz-nasza-przeszlosc-nie-moze-sie-powtorzyc

  

Amnesty International Polska – „Auschwitz nie …”

facebook.com

Skip to content