AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

3TIMS we Wrocławiu

19GRU

13 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 3 TIMS pod opieką nauczycieli: Edyty Burakowskiej oraz Łukasza Pękali wzięli udział w wycieczce edukacyjno-historycznej do Wrocławia.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. W tym miejscu przy użyciu  technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji, wiernych replik i modeli oraz bogatych  w informacje ekranów dotykowych młodzież poznała fizykochemiczne właściwości wody. Następnie na Ostrowie  Tumskim uczestnicy wycieczki  podziwiali piękną katedrę, spacerowali po moście łączącym Ostrów z Wyspą Piasek i udali się do  kościoła Marii Panny. W muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego podziwiali aulę Leopoldina- cenny i unikatowy zabytek  świeckiego baroku. Wrocławski Rynek urzekł młodzież  Starówką , na której znajduje się późnogotycki ratusz  z 66-metrową wieżą. W tym wyjątkowym czasie uczniowie mogli odczuć magię świąt, uczestnicząc  w  Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w pięknym  oraz malowniczym Wrocławiu na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

Skip to content