AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Finisaż wystawy „Anna Frank. Pozwólcie mi być sobą”

11GRU

Żegnamy się z wystawą „Anna Frank. Pozwólcie mi być sobą”.  W piątek 10 grudnia ostatnia grupa zwiedzających obejrzała ekspozycję , która była udostępniona w MOK od 30 listopada 2021r. Uczniowie III klasy II LO w Mysłowicach z zainteresowaniem śledzili banery przedstawiające życie rodziny Frank, a następnie  podjęli dialog z przewodniczką Olą. Rozmawiali o problemach, z jakimi musiał się  zmierzyć się ocalony Otto Frank  po przybyciu  z obozu Auschwitz –Birkenau do Amsterdamu. Rozważali również motywy, którymi kierowali się pomocnicy wspierający rodzinę  w oficynie. Niektórzy uczniowie zastanawiali się, nad funkcją, jaką dziennik pełnił w życiu Anny. Dyskusja zakończyła się refleksją, że  nie uczymy się z przeszłości. Młodzież podawała przykłady współczesnych ludobójstw, a także zwróciła uwagę na wciąż aktualny problem wykluczeń we współczesnym świecie.

Wystawę przygotowaną przez Dom Anny Frank w Amsterdamie obejrzeli uczniowie CKZiU w Mysłowicach, II LO w Mysłowicach, Szkoły Podstawowej nr  11 w Mysłowicach oraz mieszkańcy miasta.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji CKZIU w Mysłowicach, Dyrektorowi MOK, p. Wandzie Grabani,  nauczycielom: Anecie Brągiel-Dudek, Annie Ciach, Oldze Miller, Monice Oblong –Zwiór, Danucie Prorok, Monice Szczepańskiej, Beacie Szczok- Janocie, Maciejowi Wnętrzakowi, Beacie Ziembie  oraz uczniom- przewodnikom  za zaangażowanie i pomoc  w organizacji wernisażu oraz oprowadzania dla grup szkolnych.

Wystawa została sfinansowana przez Dom Anny Frank w Amsterdamie oraz TOLI (The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights in New York ).

Skip to content