AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Przerwa na czytanie w CKZiU

16PAŹ

8 października nasza szkoła przystąpiła do I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Przerwa na czytanie”. Zgodnie z hasłem organizatorów, chcemy promować czytelnictwo wśród młodzieży oraz integrować naszych uczniów poprzez wspólne działanie.

Akcja została poprzedzona informacyjnymi plakatami oraz ogłoszeniami, w bibliotece zostały przygotowane ciekawe pozycje do wypożyczenia oraz gazetka ścienna promująca wydarzenie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w naszej szkole przechodząc po klasach oraz poprzez szkolny radiowęzeł.

Młodzież wcześniej została poinformowana ,że mile widziane będą także przyniesione z domu ich ulubioną książki, które można będzie czytać podczas przeprowadzania akcji.

8 października został wyznaczony na dzień akcji „Przerwy na czytanie”.

Uczniowie czytali w salach, na korytarzach i w bibliotece szkolnej, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Do akcji włączyli się również nauczyciele i personel szkoły. Pamiętajmy: „Kto czyta książki ten żyje podwójnie”, wzbogacajmy nasze życie o nowe doznania i wrażenia, które płyną z lektury ciekawych książek.

W akcji wzięło udział 522 uczniów, 49 nauczycieli oraz 22 pracowników obsługi  i administracji.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za chęci, za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą. Jesteśmy szczęśliwi, że w tym trudnym czasie, mimo niesprzyjających okoliczności, ale zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi, udało nam się być częścią tak wielkiego i ciekawego wydarzenia czytelniczego.

Miejmy nadzieję, że w tym roku uda się pobić rekord z ubiegłych lat!

Skip to content